GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #308

WSTĘP:

Czas jest rzeczą, której ostatnio mi brakuje, przez co nie będę w stanie dłużej pracować nad newsami dla Was. Ostatnie zestawienie mojego autorstwa obejmie środę oraz czwartek i powinno pojawić się w czwartkowy wieczór. Liczę, że znajdzie się ktoś, kto będzie miał czas i chęci, aby dołączyć do Board Times i kontynuować newsy

NADCHODZĄCE WYDARZENIA:

W nocy 22 lutego Centrum Gier Pegaz zaprasza na 29. noc planszówek. Bilet za 15 złotych umożliwia wstęp na teren imprezy odbywającej się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. O dostępnych atrakcjach można dowiedzieć się ze strony Centrum Gier Pegaz. Start spotkania o 19:30, zakończenie o 2:30.

TRWAJĄCE KONKURSY:

Do końca lutego można wziąć udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez blog Ciekawe Gry i sklep Basanti. Zgłaszane do konkursu zdjęcia powinny przedstawiać grające rodziny.

Konkurs na scenariusz do gry fabularnej Zamek Falkenstein został ogłoszony na JaTyGry. Scenariusze można wysyłać do 6 kwietnia, a szczegółów na temat konkursu dostarcza jego regulamin.

BLOGI/SERWISY:

Polter donosi o kolejnej zapowiedzi od FoxGames. Będzie to polska wersja gry Trans Europa, która u nas ukaże się pod tytułem Pociągi. Prosta, dość krótka gra dla 2-6 graczy o tej tematyce ma potencjał do zaciekawienia szerszego grona odbiorców.

Na stronie Board Game Girl pojawił się ciekawy artykuł o grach, które walczą o ufundowanie na Kickstarterze. Dobra okazja do nadrobienia zaległości i zapoznania się z ciekawszymi projektami wybranymi przez Kubę.

W pajęczej sieci seria unboxingów, a dokładniej jedno wypakowywanie trzech gier. W tekście przeczytacie o Avalonie, Neuroshimie Hex 3.0 i Tajemniczym Domostwie. Krótka charakterystyka gry wraz z opinią i spisem elementów opatrzona jest zdjęciami omawianych gier.

O zjAvie napisał KubaP na Games Fanatic. Znakomita okazja do porównania obu relacji i wyrobienia sobie własnej opinii.

Pojawił się nowy odcinek podcastu 2Pionki. W nim między innymi trochę informacji na temat nowej gry Trzewika oraz rozmowa na temat gier dla przedszkolaków.

Do audycji Rozmowy ZnadPlanszy odniósł się na swoim blogu Piotr Haraszczak. Jako że tematem rozmowy były ceny gier planszowych oraz liczba dostępnych planszówek na rynko, to w tekście znajdziecie odpowiedzi na pytania: „Czy gier jest za dużo?” oraz „Czy są za drogie?”.

Bez komentarza:

Hi-Tech – fanowska armia do NS Hex zaprezentowana na stronie Neuroshima Hex.

Assassins Creed: Arena – o planszówkowej wersji popularnej gry.

Grafiki z dodatku Ruiny do gry 51. Stan.

RECENZJE:

Założysz się? Taki tytuł nosi zrecenzowana niedawno na Polterze gra. Ta imprezówka „kręci się” wokół wykonywania zadań, a bawić może się w nią 3-6 osób. Mimo obaw recenzenta pozycja okazała się dobrą rozrywką. Ocena końcowa: 7,5/10.

Na Games Fanatic recenzja Tzolk’in Plemiona i Przepowiednie. Ten wzorowy, wg autora, dodatek do gry jest znakomicie dopasowany do podstawki i między innymi dzięki temu zdobywa ocenę końcową: 9/10.

Bez komentarza:

Recenzja gry Mamma Mia! na Playing Daily.

WIDEORECENZJE:

Dla wszystkich, którzy nie przepadają za czytaniem – wideorecenzja Tajemniczego Domostwa. Board Games Factory w 25 minutowej recenzji ocenia i prezentuje grę Portalu. Ocena końcowa: 75%.

Mały Książę został zrecenzowany na Game Troll TV. Jest to kafelkowa gra dla 2-5 osób, w którą jedna partia trwa około 25 minut. Prosty, familijny tytuł dostarcza frajdy, stąd ocena 4+/6.

Bez komentarza:

Combat Commander – wideorecenzja na blogu Piotra Słabego.