GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #307

WSTĘP:

Newsy z weekendu (piątek-niedziela) wydają się zdominowane przez Fabrykę Gier Historycznych, szczególnie w kategorii blogi/serwisy. W ostatnich dniach pojawiło się też kilka recenzji różnych gier, do których lektury zachęcam. Niestety, niedobór czasu znów skutkuje kilkoma pozycjami w kategorii bez komentarza.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA:

W nocy 22 lutego Centrum Gier Pegaz zaprasza na 29. noc planszówek. Bilet za 15 złotych umożliwia wstęp na teren imprezy odbywającej się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. O dostępnych atrakcjach można dowiedzieć się ze strony Centrum Gier Pegaz. Start spotkania o 19:30, zakończenie o 2:30.

TRWAJĄCE KONKURSY:

Do końca lutego można wziąć udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez blog Ciekawe Gry i sklep Basanti. Zgłaszane do konkursu zdjęcia powinny przedstawiać grające rodziny.

Konkurs na scenariusz do gry fabularnej Zamek Falkenstein został ogłoszony na JaTyGry. Scenariusze można wysyłać do 6 kwietnia, a szczegółów na temat konkursu dostarcza jego regulamin.

BLOGI/SERWISY:

Fabryka Gier Historycznych podjęła wyzwanie i ruszyły prace nad grą o tańcu. Niewinne żarty podczas jednego z wywiadów zaowocowały postanowieniem, za którym podążyły działania. We wpisie przeczytacie o okolicznościach powstawania wciąż tworzonego Reel them all!

Pozostając przy Fabryce Gier Historycznych – wywiad. Mirosław Gucwa rozmawiał z Michałem Sieńko, Piotrem Żuchowskim oraz Adamem Kwapińskim. Wywiad rzeczywiście można śmiało nazwać “wywiadem rzeką”, bo jest bardzo obszerny.

Kolejny wywiad z Fabryką Gier Historycznych został opublikowany na stronie Przystanek Legnica. O grach, ich projektowaniu i osobach odpowiedzialnych za ich ukazywanie się w ofercie wydawnictwa.

Krótki wpis ze strategią do Puerto Rico. Dzięki stronie Win on board możecie zostać baronami kukurydzy. Podobno jedna z najprostszych strategii do tej gry.

Planszoholik na swoim blogu postanowił podzielić się historią swojego związku z planszówkami. Tekstu jest sporo, został więc podzielony na trzy części odpowiadające etapom planszówkowego rozwoju autora. Znajdziecie je kolejno tu [klik], tu [klik 2] i tu [klik 3].

W poprzednim zestawieniu pominąłem przypadkowo filmik na Game Troll TV. Była to ostatnia część listy najlepszych gier wg widzów kanału. Finałowe top 10 jest na tyle interesujący, że moim zdaniem warto go przypomnieć.

Bez komentarza:

Fantastyka jest dziecinna – wpis na blogu Gry z Charakterem.

Na Polterze możecie zobaczyć filmik z unboxingiem gry Milionerzy i Bankruci.

Jak poznałem Ignacego – wpis na blogu Marcina Korzenieckiego.

RECENZJE:

Board Game Girl zrecenzowała Suburbia. Rozgrywka przeznaczona jest dla 2-5 osób i trwa około 90 minut. Dowód na to, że nawet wykładanie kafelków może być klimatyczne – wg autorki można łatwo wczuć się w rozbudowę miasta i podziwiać rosnącą metropolię.

W pajęczej sieci z okazji walentynek pojawiła się recenzja gry Gorące igraszki (18+). W zestawie znajdziecie między innymi wibrator czy nakładkę wibracyjną. A, no i są też karty Ocena końcowa: 7+/10.

Na blogu również można zapoznać się z recenzją gry Mistakos. Ocena końcowa: 9,5/10.

Recenzja 7. Ronin pojawiła się na Games Fanatic. W ostatnim zestawieniu informowałem Was o dwóch recenzjach tej gry, dzisiaj macie okazję zapoznać się z kolejną. Czy i tym razem starcie dwóch graczy w japońskich klimatach spodobało się recenzentowi? Ocena końcowa mówi sama za siebie: 8/10.

Blog Ciekawe Gry przyjrzał się Milionerom i Bankrutom. Licytacyjna gra dla 3-5 osób zdobyła rekomendację jako “ciekawa gra rodzinna”. Na stronie znajdziecie też recenzję gry Trio, lekkiej gry logicznej dla 1-6 graczy.

Ostatnia część recenzji gry Bumerang na Przystanku Planszówka. Ocena końcowa pokazuje, że warto sięgnąć po Bumerang. Gra otrzymała 8/10.

Na stronie także unboxing gry Dungeon Roll.

Na blogu Planszówki we dwoje została opublikowana recenzja Władcy Areny. Jest to mroczna i brutalna gra dla dwóch graczy, którzy wcielają się w walczących na arenie wojowników. Okazuje się, że to nie tylko gra dla mężczyzn, a płeć piękna też może w niej odnaleźć trochę frajdy. Ocena końcowa: 7/10.

Bez komentarza:

Agenci – recenzja w serwisie Poltergeist. Ocena końcowa: 8,5/10.

Last will – recenzja na Games Fanatic. Ocena końcowa: 9/10.