Planszowe Bestsellery Tygodnia (8-14.04. 2024)

Materiał powstał w wyniku współpracy reklamowej ze sklepami aleplanszowki.pl i dragoneye.pl.

Zapraszam na Planszowe Bestsellery Tygodnia. Dziś przyjrzymy się najlepiej sprzedającym się grom w drugim tygodniu kwietnia. 

Hitem tygodnia aleplanszowki.pl okazał się, długo wyczekiwany przez graczy Wojna w Krainie Czarów od Galakty. W Wojnie w Krainie Czarów każdy gracz wciela się w rolę słynnego mieszkańca Krainy Czarów i staje na czele jednej z frakcji, aby naprawić krzywdy, które zostały wyrządzone Krainie. Gra trwa 3 rundy (I, II i III). Każda runda składa się z fazy herbatki, w której gracze będą zjednywali sobie przychylność mieszkańców i sprzymierzeńców, a także fazy wojny, w której będą walczyć w różnych terytoriach!

Na drugim miejscu w aleplanszowki.pl znalazła się gra imprezowa od Lucrum Games, czyli Kraken (edycja polska). Kraken to gra ukrytych tożsamości, blefu i dedukcji, z trzema stronnictwami o całkowicie rozbieżnych celach. Wszyscy stanowicie załogę jednego statku, jednak pragniecie poprowadzić go zupełnie innym kursem. Lojalni marynarze chcą doprowadzić okręt do bezpiecznego portu, natomiast piraci zamierzają pożeglować do pełnej łajdaków Karmazynowej Zatoki. W tym samym czasie szalony kultysta stara się przekabacić członków załogi, aby pomogli mu wezwać mrocznego pana głębin – nikogo innego jak właśnie tytułowego Krakena. Czy jesteście gotowi na prawdziwie niezapomniany rejs?

Trzecie miejsce w aleplanszowki.pl zajął Pagan: Tajemnica Roanoke od Lucky Duck Games, który ciągle utrzymuje się w czołówce listy.

 

Zwycięzcą topki dragoneye.pl została Diuna: Imperium – Powstanie od Lucky Duck Games. Diuna Imperium: Powstanie to niezależna kontynuacja Diuny: Imperium, która rozwija mechaniki budowania talii i rozmieszczania sił na planszy znane z pierwowzoru. W dalszym ciągu musisz dążyć do zwycięstwa, zachowując równowagę między potęgą wojskową a politycznymi intrygami. Tym razem jednak masz do dyspozycji nowe narzędzia. Wykorzystaj szpiegów do realizacji swoich planów oraz kontrakty do poszerzenia zasobów. A może wolisz zbadać ścieżki Fremenów i ruszyć do bitwy na potężnych czerwiach pustyni? Wybór należy do Ciebie. Imperium czeka!

Drugie miejsce zajęło rozszerzenie Bitoku: Resutoran (PL) od Portal Games. Bitoku: Resutoran to pierwsze rozszerzenie do Bitoku, zaawansowanej gry euro autorów między innymi Tekhenu, Tawantinsuyu czy Anachrony. Rozszerzenie obejmuje 3 różne moduły: Gawędy, Kodamy i Festyn. Gracze wprowadzają je do gry pojedynczo lub w dowolnej kombinacji, by wywindować możliwości gry na nowe poziomy grywalności! W pudełku znajdują się również naklejki na znaczniki graczy z gry podstawowej.

Trzecie miejsce na topce dragoneye.pl zajęło Inventions: Ewolucja Idei od Portal Games. Gra Inventions: Ewolucja Idei opisuje najbardziej doniosłe wynalazki ludzkości i oddaje moc tych technologicznych osiągnięć w ręce graczy, którzy na przestrzeni wieków rozwijają swoje społeczeństwa. To rozbudowana gra ekonomiczna, w której zagrania taktyczne są równie ważne co długoplanowa strategia. 

A teraz czas na pełne zestawienie!

Planszowe Bestsellery Tygodnia (8-14.04. 2024)

 

 

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania, brać udział w konkursach dla Patronów, poznać Board Times od kuchni dołączcie do elitarnego grona naszych Patronów (kliknij).

Krzysztof Pilch