Planszowe Bestsellery Miesiąca (Marzec 2024)

Materiał powstał w wyniku współpracy reklamowej ze sklepami aleplanszowki.pl i dragoneye.pl.

Zapraszam na Planszowe Bestsellery Marca. Zobaczmy jakie gry wyróżnili Klienci  sklepów aleplanszowki.pl i dragoneye.pl w marcu tego roku. Oto Planszowe Bestsellery Miesiąca, czyli zestawienie TOP 10 gier, które sprzedały się w największej liczbie egzemplarzy

Hitem miesiąca aleplanszowki.pl okazał się, długo wyczekiwany przez graczy Pagan: Tajemnica Roanoke od Lucky Duck Games, zaś na drugim miejscu znalazły się dodatki do tej gry: Przodkowie, Podstępy, Dawne próby, Bliskie spotkania, Za Palisadą.

Pagan to asymetryczna, dedukcyjna gra karciana dla dwóch graczy. Istotą tej asymetrycznej gry jest starcie pomiędzy Wiedźmą a Łowcą Czarownic. Pudełko podstawowe zapewnia całkowicie regrywalną rozrywkę, natomiast seria dodatków pozwoli jeszcze bardziej rozszerzyć świat Pagana i prezentuje graczom zupełnie nowe możliwości.

Podczas gdy Wiedźma stara się przeprowadzić rytuał, Łowca czarownic próbuje ją wytropić i odkryć jej tożsamość. Każdy z graczy ma do dyspozycji modyfikowalną talię złożoną z 50 kart i wykorzystuje inne zasoby w celu pokonania drugiej strony. Zwycięstwo w tej walce dwóch sił będzie wymagać sięgnięcia po przeróżne strategie. 

Trzecie miejsce w aleplanszowki.pl zajęły Wielce Imponujące Budowle od Lucky Duck Games. To gra planszowa oparta na strategii budowania miasta. W toku gry gracze zarządzają zasobami i układają elementy przestrzenne na planszy, starając się zdobyć jak najwięcej punktów poprzez rozwój swoich miast, otoczenie dzielnic oraz wznoszenie cudów świata. Osoba, która zbierze najwięcej punktów, zostanie uznana za zwycięzcę i najlepszego przywódcę.

Zwycięzcą topki dragoneye.pl został zestaw boosterów do najnowszej, kolekcjonerskiej karcianki od Fantasy Flight Games, czyli Star Wars: Unlimited – Spark of Rebellion – Booster Box. Star Wars: Unlimited to strategiczna gra karciana w typie TCG, w której gracze wcielają się w role liderów – kultowych postaci ze świata Gwiezdnych Wojen – którzy gromadzą swoje siły, by stoczyć walkę o bazę przeciwnika. Potęgę graczy reprezentuje talia 50 kart zbudowana z jednostek, zdarzeń i ulepszeń. 

Drugie miejsce zajęła gra, która w lutym otwierała topkę. Brass: Birmingham (edycja polska), to sequel wydanego w 2007 roku Brassa, powtórna wycieczka do epoki, w której zmysł strategicznego myślenia napędzany intuicją ekonomiczną będzie niezbędny by sprostać bezwzględnym prawom rynku i utrzymać twoje przedsiębiorstwo na powierzchni. Czy zdołasz pójść w ślady wielkich przemysłowców tej epoki?

Brass: Birmingham czekają na Ciebie dwie ery pełne wymagającego planowania, ciężkich decyzji do podjęcia i bezwzględnego wyścigu z rywalami. To rozbudowana i wielowymiarowa gra ekonomiczna kontynuująca myśl zapoczątkowaną przez Martina Wallace’a w bestsellerowym Brass: Lancashire

Trzecie miejsce w dragoneye.pl zdobyła nowość od Galakty – Wojna w Krainie Czarów. W grze Wojna w Krainie Czarów  2 do 5 graczy wcieli się w role przywódców różnych frakcji, zaproszonych na herbatkę u Kapelusznika. Delektujcie się herbatką i tortem, gnając wokół stołu w pogoni za kartami, które posłużą do umacniania waszych armii, stawiania wież, wzmacniania waszego przywódcy i rekrutowania przeróżnych mieszkańców Krainy Czarów. Ale ostrożnie! Uważajcie przy tym na rozrzucone po całej krainie okruchy lustra. Kiedy wszystkie talerze zostaną już opędzlowane, Obłąkana Herbatka dobiega końca i rozpoczyna się wojna. Z pomocą zebranych wojsk walczcie w dobrze znanych zakamarkach Krainy Czarów, starając się dobierać jak najmniej żetonów szaleństwa – w przeciwnym razie stracicie swoich sojuszników, a tym samym szansę na zwycięstwo w potyczce.

Czy uda wam się wykrzesać wystarczająco siły, aby wygrać bitwę? Czy może zamiast tego skupicie się na wykonywaniu różnorodnych zadań – jak na przykład zyskiwanie premii z regionów czy zdobywanie odpowiednich elementów do kolekcji?

Po tym, jak opadnie bitewny kurz, nastaje rozejm i wszyscy ponownie zasiadają przy wspólnej herbatce, planując swoje działania przed rozpętaniem kolejnej wojennej zawieruchy. Po upływie trzech rund przyjdzie czas sprawdzić zebrane punkty, a przywódca, któremu udało się uzbierać ich najwięcej zostanie mianowany nowym władcą Krainy Czarów!

 

Planszowe Bestsellery Miesiąca – Marzec 2024

 

 

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania, brać udział w konkursach dla Patronów, poznać Board Times od kuchni dołączcie do elitarnego grona naszych Patronów (kliknij).

Krzysztof Pilch