Circadians. Dwie różne gry. Jedna planeta i… jedna premiera!

Wydawnictwo Portal Games zapowiedziało premierę dwóch nowych gier planszowych: Circadians Nowy Świt i Circadians Ład Chaosu.

Łączy je wspólny szyld, tematyka kolonizowanej planety, szata graficzna i, oczywiście, zespół twórców z wydawnictwa Garphill Games odpowiedzialnych za takie tytuły jak Wędrowcy znad Południowego Tygrysu czy Architekci/Paladyni/Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa.
Różni je to, że… to dwie zupełnie różne gry planszowe! Gdy Nowy Świt to średniej ciężkości gra euro typu worker placement z zarządzaniem kośćmi, Ład Chaosu jest rozbudowaną, złożoną grą konfrontacyjną area control z asymetrycznymi frakcjami i cyklem potyczek na mapie planety.
Równolegle z pudełkami podstawowymi na sklepowe półki trafiają pierwsze dodatki: Specjaliści do Nowego Świtu i Heroldowie do Ładu Chaosu.


Circadians Ład Chaosu

Planeta, która staje się polem bitwy. Frakcje, które muszą zapomnieć o dyplomacji.

Ład Chaosu to rozbudowana, epicka gra area control w klimatach fantastyki naukowej. 6 różnych frakcji, planeta do podboju, przywódcy, unikatowe cechy, zróżnicowane budynki, zasoby, bitwy i technologie… A wszystko to w walce o nieoczywiste cele: kontrolę nad starożytnymi reliktami dla wszystkich lub specyficzne zadania dla poszczególnych frakcji. Planszowa uczta, na którą fani walki o kontrolę nad terytorium długo czekali!
2-5 graczy, 120-240 min, wiek 12+

Circadians Ład Chaosu – Heroldowie

Rozszerzenie do Ładu Chaosu wprowadza nowych Przywódców, Taktyki i Cechy. Dzięki 2 nowym Liderom dla każdej Frakcji gracze zwiększają regrywalność tytułu, zyskując większą różnorodność taktyk i strategiczne możliwości do odkrycia podczas rozgrywek.

 

Circadians Nowy Świt

Nowa planeta pełna nowych możliwości…

Nowy Świt to gra euro, która wykorzystuje mechanikę planowania akcji i zarządzanie kośćmi w futurystycznym świecie eksploracji pozaziemskiej cywilizacji. Zaprojektowana została przez S.J. MacDonalda, autora m.in. Wędrowców znad Południowego Tygrysu oraz Architektów, Paladynów i Wicehrabiów Zachodniego Królestwa.
1-4 graczy, 60-90 min, wiek 12+

Circadians: Nowy Świt – Specjaliści

Dodatek do gry Circadians: Nowy Świt wprowadzający cennych Specjalistów, asymetryczne Posterunki, dodatkowe klany mieszkańców Ryh oraz jeszcze więcej Liderów, Kontraktów, Statków i Farm.

Ewa Struzik