Planszowe Bestsellery Tygodnia ( 10-16.04.2023)

Materiał powstał w wyniku współpracy reklamowej ze sklepami   dragoneye.pl i gandalf.com.pl.

Zapraszam na kolejną odsłonę Planszowych Bestsellerów Tygodnia, w której poznacie najlepiej sprzedające się gry planszowe ubiegłego tygodnia. 

W  dragoneye.pl rządzą Dominant Species: Władcy Oceanu – strategiczna gra planszowa, w której gracze  dążą do dominacji na jak największym obszarze, namnażając i rozprzestrzeniając swe gatunki jako Ryby, Gady, Skorupiaki lub Głowonogi. Na drugim miejscu znalazło się Tiletum od Rebela – gra planszowa oparta na mechanice zarządzania kośćmi, które pełnią podwójną funkcję: zapewniają dobra i pozwalają wykonywać akcje. Doskonale łączy prostotę zasad i głębię planowania, a liczba zmiennych sprawia, że kolejne partie stanowią nowe, ciekawe wyzwanie. Trzecie miejsce zajęło kolejne rozszerzenie Horror w Arkham LCG – Szczęście i Szaleństwo

W księgarni gandalf.com.pl, na pierwszym miejscu króluje bestsellerowa karcianka od Muduko – Wirus, czyli szybka gra imprezowa dla 2 do 6 osób, w której będziecie musieli zbudować ludzkie ciało, jednocześnie bronić je przed zainfekowaniem, zniszczeniem lub kradzieżą organów przez zarażonych przeciwników. Drugie miejsce również należy do gry z tego samego gatunku. Sen od Naszej Księgarni to karcianka, w której gracze tworzą sny składające się z 4 krain (kart). Gracze nie wiedzą, jakie krainy znajdują się w snach rywali. W niektórych krainach znajduje się więcej kruków, w innych mniej. Celem gry jest posiadanie najmniejszej liczby kruków w swoim śnie. Podczas gry gracze wymieniają swoje krainy, podglądają sny rywali, wrzucają do ich snów mroczne krainy oraz starają się przejmować te z niewielką liczbą kruków. Na trzecim miejscu uplasowało się rozszerzenie Star Wars: Rebelia: Imperium u władzy od Galakty, które dostarcza graczom wiele nowych, emocjonujących opcji do gry planszowej Star Wars: Rebelia. Bohaterowie i złoczyńcy z filmu Łotr 1: Gwiezdne Wojny – Historie oraz ulubione postaci fanów takie jak Hutt Jabba wnoszą nowe umiejętności, niezwykle przydatne w walce o los galaktyki.

A teraz zapraszam do zapoznania się z całą dziesiątką Planszowych Bestsellerów:

Planszowe Bestsellery Tygodnia ( 10-16.04.2023)

Wesprzyj nas na Patronite i zdobądź planszówkowe nagrody

 

Krzysztof Pilch