Planszowe Bestsellery Tygodnia ( 17-23.04.2023)

Materiał powstał w wyniku współpracy reklamowej ze sklepami aleplanszowki.pldragoneye.pl i gandalf.com.pl.

Zapraszam na kolejną odsłonę Planszowych Bestsellerów Tygodnia, w której poznacie najlepiej sprzedające się gry planszowe przedostatniego tygodnia kwietnia. 

W aleplanszowki.pl na podium znalazły się dwie nowości od Lucky Duck Games: Ziemia – to gra karciana o tworzeniu synergicznych połączeń o prostych zasadach, ale wielu możliwościach i strategiach; Encyklopedia to strategiczna gra dla 1-4 odkrywców z mechaniką “dice placement”. W trakcie gry gracze będą dobierać kości i układać je na planszy, wykonując różne akcje w zależności od ich wartości i koloru. Na trzecim miejscu uplasowało się rozszerzenie Etherfields: Kampania Grobowej Wiedźmy.

W  dragoneye.pl na pierwszym miejscu również Ziemia . Drugą pozycję tak jak tydzień wcześniej, utrzymało  Tiletum od Rebela – gra planszowa oparta na mechanice zarządzania kośćmi, które pełnią podwójną funkcję: zapewniają dobra i pozwalają wykonywać akcje. Doskonale łączy prostotę zasad i głębię planowania, a liczba zmiennych sprawia, że kolejne partie stanowią nowe, ciekawe wyzwanie. Również trzecie miejsce bez niespodzianek — twardo trzyma się na nim rozszerzenie Horror w Arkham LCG – Szczęście i Szaleństwo

W księgarni gandalf.com.pl, nastąpiła zamiana pozycji dwóch karcianek.  Na pierwsze miejsce wspiął się Sen od Naszej Księgarni to karcianka, w której gracze tworzą sny składające się z 4 krain (kart). Gracze nie wiedzą, jakie krainy znajdują się w snach rywali. W niektórych krainach znajduje się więcej kruków, w innych mniej. Celem gry jest posiadanie najmniejszej liczby kruków w swoim śnie. Podczas gry gracze wymieniają swoje krainy, podglądają sny rywali, wrzucają do ich snów mroczne krainy oraz starają się przejmować te z niewielką liczbą kruków. Na drugie miejsce spadł Wirus od Muduko, czyli szybka gra imprezowa dla 2 do 6 osób, w której będziecie musieli zbudować ludzkie ciało, jednocześnie bronić je przed zainfekowaniem, zniszczeniem lub kradzieżą organów przez zarażonych przeciwników. Drugie miejsce również należy do gry z tego samego gatunku. Na trzecim miejscu uplasowało się Pingwin na lodzie od Lucrum Games — rodzinna gra zręcznościowa, w której gracze za pomocą specjalnych młotków wzięli się za wykuwanie przerębli w lodowej tafli. Nikt jednak nie chce robić pingwinowi na złość, więc trzeba uważać. Zwycięzcą pozostanie ten, kto pozostawi nieszczęśnika na lodzie. Ten, kto doprowadzi go do przymusowej kąpieli… będzie mógł żądać rewanżu.

A teraz zapraszam do zapoznania się z całą dziesiątką Planszowych Bestsellerów:

Planszowe Bestsellery Tygodnia (17-23.04.2023)

Wesprzyj nas na Patronite i zdobądź planszówkowe nagrody

 

Krzysztof Pilch