Premiera Pieśni Nocy – wyczekiwanego dodatku do Dominiona

To informacja na którą czekali wszyscy miłośnicy Dominiona w w Polsce!
IUVI Games potwierdziło, że  Pieśń Nocy, wyczekiwany polski dodatek do Dominiona będzie miał swoją premierę 09.11.2022r.

Już dziś teraz rusza jego przedsprzedaż, do której będzie dodawana promka – talia Królestwa “Książę”.

Pieśń Nocy będzie można zakupić również podczas 25 Targów Książki w Krakowie na stoisku A11 (wszyscy, którzy dokonają zakupu w przedsprzedaży oraz na targach otrzymają promkę).

PS: Szczęśliwcy, którzy zaopatrzą się w dodatek na Targach Książki, mogą liczyć na kubek gorącej kawy! 

Czym jest Pieśń Nocy?

Pieśń nocy to dodatek do gry Dominion. Zawiera 500 kart, w tym 33 nowe wzory kart Królestwa. Pojawiają się w nim nowe typy kart – karty Nocy, które zagrywa się po fazie zakupu; Pamiątki, zastępujące początkowe karty Miedziaków; karty Losu i Fatum, które dają graczom Łaski i Uroki; a także przeróżne dodatkowe karty, zapewniane przez inne karty.

Dodatek ten nie zawiera części kart niezbędnych do rozgrywki (mowa tu w szczególności o podstawowych kartach Skarbu i Zwycięstwa, kartach Klątwy i podkładce Śmietniska). Z tego względu do rozgrywki niezbędna jest gra podstawowa.

Pieśń nocy można łączyć z dowolnymi dodatkami z serii Dominion.

Historia zawarta w Dominion: Pieśń Nocy.

Zawsze byłeś nocnym markiem – do tego stopnia, że ostatnio zastanawiasz się, czy by nie zostać wampirem. Tylko pomyśl o korzyściach. Nie musiałbyś oglądać się więcej w lustrze, a gdyby ktoś cię o coś poprosił, mógłbyś przemienić się w nietoperza i skwitować: „Przykro mi, ale w tym stanie nie dam rady”.

Z drugiej strony takie rozwiązanie ma też pewne wady. Nie potrafisz przestać myśleć o posągu w centrum miasta, który pewnego dnia ożył i odtąd pracuje w tawernie jako barmanka. Sęk w tym, że razem z posągiem ożył cokół, więc biedactwo wszędzie musi skakać! No a kowal? W każdą pełnię księżyca wychodzi z niego istny wilk, co nie byłoby takie złe, gdyby nie zamieniał się w kanapowca rasy chihuahua, gdy księżyc jest sierpem. Z tymi sprawami tak już czasem bywa. Mimo to, gdy wciągasz głęboko w płuca nocne powietrze, czujesz, że nie ma wyzwań, którym byś nie sprostał.

Ewa Struzik