Planszowe Bestsellery Miesiąca (maj 2022)

Maj za nami czas więc go podsumować. Jakie gry okazały się najlepsze pod względem sprzedażowym? W porównaniu z kwietniem mamy trochę zmian, troszkę namieszały promocje z okazji Dnia Dziecka i dodruki, dzięki czemu na listach, jak zawsze zresztą, znajdą się nie tylko nowości. Na początku trzy nowości w stosunku do listy kwietniowej, a potem już dwie pełne dziesiątki najlepiej sprzedających się gier planszowych w sklepach Aleplanszowki.pl i Dragoneye.pl.

 

Aleplanszowki.pl

1. Zacznę od komiksu paragrafowego Wielki turniej od Fox Games, który do nowości nie należy, ale jako że paragrafówki uwielbiam, nie sposób, nie zwrócić na niego uwagi, tym bardziej że ciągle możecie go kupić w rewelacyjnej cenie 8,95 zł. 
Oto kilka zdań z recenzji Łukasza:
Ogólnie komiks uważam za bardzo ciekawe połączenie komputerowych bijatyk w starym stylu, ale też przygodówek. Gracz docelowy to raczej młodzież męska.  Do samodzielnego przejścia trzeba tutaj już płynnie czytać, a przy tym trochę pokombinować. Zagadek nie ma tu zbyt dużo, ale też przydaje się wiedza z, o ile się nie mylę, 2. klasy. Tak czy siak wydaje się, że nie każdy 8-latek poradzi sobie bez problemów. Prędzej polecałbym go trochę starszym. Mój 11-letni syn przechodził go bez żadnych problemów.

2. Kolejna nowość na liście to najświeższe rozszerzenie Sword & Sorcery: Nadejście mroku od Galakty. Jak widać podstawka dobrze się sprzedaje, skoro pojawiają się nowe dodatki i dodrukowywane są stare. Ja ciągle się waham przed zakupem gry podstawowej ale wiem, ze gram grono swoich fanów.

W rozszerzeniu Sword & Sorcery: Nadejście mroku ścieżka prowadzi bohaterów ku finałowi, który zaważy o ich losie. Mrok zalega w całej krainie, bramy cmentarzy staja otworem, a nieśmiertelni bohaterowie muszą zmierzyć się teraz z wrogami, którzy ignorują ból i nigdy nie śpią… nieumarłymi, a właściwie cała ich armia! Szkielety, wampiry i wilkołaki pojawiają się wszędzie… Czy bohaterowie wypełnia swa misje i ostatecznie uwolnią dusze od czaru klejnotów dusz? Poznaj zakończenie epickiej kampanii bohaterów dzięki zadaniom z tego rozszerzenia, które obejmuje zupełnie nowy AKT legendarnej sagi. Czekają na Ciebie zdolności z najwyższych poziomów duszy, skarby oraz wymagający wrogowie! 

3. Trzecia gra, której nie było na kwietniowej liście, to EPIC: Pojedynek od Iuvi Games. Ostatnio nawet rozmawiałem z Marcinem, który pisze recenzje tego tytułu na Board Times. Jak się okazuje, nazywanie tej gry “Magic the Gathering Light” nie jest przesadą. Szybka gra pojedynkowa od twórców Star Realms, na aleplanszowki.pl ciągle jeszcze dostępna razem z licznikami życia i kartami promocyjnymi w dobrej cenie. 

 

Dragoneye.pl

 

1. Na początku wspomnę o wielkim powrocie klasyka wraz z najnowszym dodatkiem. Chodzi o gry Wojna o Pierścień  Wojna o Pierścień: Los Ereboru od Galakty. Cieszy fakt, że gra, która premierę miała wiele lat temu, ciągle jest docenianan przez nowych graczy.

Wojna o Pierścień to epicka strategiczna gra planszowa pozwalająca graczom zanurzyć się w świecie WŁADCY PIERŚCIENI stworzonym przez J.R.R. Tolkiena, pełnym ekscytujących przygód, dramatycznych starć i niezapominanych bohaterów. Jako gracz Wolnych Ludów będziesz dowodzić zastępami największych królestw Trzeciej Ery: od jeźdźców z Rohanu, po żołnierzy Gondoru i elfy z Rivendell. To na twoich barkach spoczywać będzie ciężar obrony ostatnich wolnych krain Śródziemia.
Zmierzysz się ze straszliwymi sługami Saurona na polu bitwy, rozpaczliwie próbując spowolnić przypływ mroku, a jednocześnie poprowadzisz Drużynę Pierścienia ku Górze Przeznaczenia. Jako gracz Cienia staniesz na czele hord Czarnego Władcy oraz jego najpotężniejszych sług i spróbujesz okryć krainy Śródziemia wieczną ciemnością. Na twoje rozkazy czekają legiony orków, trolli, jeźdźców wilków i straszliwe Upiory Pierścienia. Wytrop Powiernika Pierścienia i odzyskaj najcenniejszy skarb Saurona albo zmiażdż wrogów potęgą swoich armii. 

2. Drugą nowością na liście majowych bestsellerów jest rozszerzenie Posiadłość Szaleństwa: Ścieżka Węża również od Galakty.

Tym razem w Posiadłości Szaleństwa wcielicie się w role nieustraszonych badaczy, którzy muszą wkroczyć na dzikie tereny niezbadanej amazońskiej dżungli i zbadać rozpadające się ruiny, odkryć sekrety zapomnianych cywilizacji i powstrzymać klątwę Węża zanim świat pogrąży się w chaosie.

W trzech nowych scenariuszach badacze staną do walki z przerażającymi wężoludźmi, stawią czoła ożywionym kamiennym potwornościom i spróbują uniknąć ciągle grożącego im widma zgubienia się w dżungli na zawsze. Czy jesteście gotowi na nowe wyzwanie?

Kiedy będziecie się przygotowywać do wyprawy w nowe miejsca, w najnowszym rozszerzeniu do Posiadłości Szaleństwa, będziecie potrzebować nowego zespołu śledczych, którzy będą w stanie stawić czoła rosnącej sile Mitów. Ścieżka Węża wprowadza czterech nowych badaczy z Arkham, a każdy z nich charakteryzuje się wyjątkową historią i umiejętnościami, które nabył w swoim codziennym życiu oraz podczas wcześniejszych spotkań ze Starszymi Bogami i mitycznymi stworami.

3. I na koniec drugi duży zestaw gry pojedynkowej majacej coraz większe grono fanów w Polsce: Unmatched: Bruk i Mgła od Ogry Games. W Dragoneye kupicie ją ciągle jeszcze za 129,90 zł, co jest zdaje się aktualnie najlepszą ceną w sieci według planszówkowych porównywarek cenowych. Do wyboru mamy cztery nowe postacie:

Niewidzialny człowiek wykorzystuje mgłę by przemieszczać się błyskawicznie po planszy i atakować bez ostrzeżenia. Sherlock Holmes z wiernym Watsonem u boku, zdaje się na chłodną kalkulację, by zapewnić sobie zwycięstwo. Drakula wraz ze swoimi trzema siostrami powoli wysysa życie ze swoich przeciwników. Dr. Jekyll i Mr. Hyde, zależnie od tego kim jest w danym momencie, korzysta z niebywałego sprytu lub z brutalnej siły. 

Najlepsze gry planszowe – maj 2022

Krzysztof Pilch