Planszówkowe Bestsellery Tygodnia. Najlepsze gry planszowe (6-12.09.2021)

W tygodniu 6-12.09.2021 o miano najlepszych gier planszowych zacięty bój stoczyły ze sobą ameritrashe z grami euro. Kto wygrał? Za chwilę sami się przekonacie. A zanim przejdziecie do tabelki najpierw top 3 w każdym ze sklepów, dzięki którym ten cykl powstaje. 

Aleplanszowki.pl:

  1. Najeźdźcy ze Scytii od Portal Games, czyli nowa gra Shema Phillipsa, autora Architektów Zachodniego Królestwa. Po przygodzie w średniowiecznej Europie przenosimy się na starożytny Bliski Wschód, gdzie antyczne imperia drżą przed tajemniczymi wojownikami z północy. Najeźdźcy ze Scytii to strategiczna gra planszowa, kompilująca w sobie wiele mechanik przy jednocześnie szybkiej i dynamicznej rozgrywce. Za fenomenalną warstwą graficzną stoi Sam Phillips (Mur Hadriana). Proste zasady i sporo kombinowania. Ja osobiście polecam. 
  2. Szarlatani z Pasikurowic: Znachorzy od G3, czyli rozszerzenie do popularnej gry rodzinnej. Wieść niesie, że do Pasikurowic zawitali znachorzy. Ich zdolności wytwarzania leków są tak popularne, jak niepopularność samych znachorów. Ludzie ściągają z odległych miejsc, aby ich choroby – często egzotyczne – uleczyli „profesjonaliści”. Kurze oczy, wiedźmi garb czy wampiryzm to tylko niektóre z dolegliwości, które trapią przybywających. Takie choroby wymagają niestandardowego podejścia i kuracji prowadzonej przez znachorów, którzy są znani ze swoich umiejętności w całym kraju. Używają oni zaawansowanej aparatury, aby wydestylować esencję, która ulży cierpieniom pacjentów. Destylacja przynosi graczom bonusy i specjalne funkcje, bardzo przydatne w trakcie gry. Ten dodatek zawiera 20 nowych kart wróżki i dwie nowe księgi składników kwiatu paproci.
  3. Mur Hadriana od Portal Games, czyli wykreślanka dla geeków. Korzystając z Surowców i Robotników, wypełniamy na naszych Arkuszach kolejne pola, budując teatry, szkoląc gladiatorów i wzmacniając tytułowy Mur Hadriana.

Dragoneye.pl

  1. Horror w Arkham LCG: Powrót Przerwanego Kręgu od Galakty, czyli kolejny dodatek do popularnej gry LCG. zawiera nowe zestawy kart scenariuszy do każdego scenariusza cyklu Przerwany Krąg. Stawiają one waszych badaczy prze nowymi zagrożeniami i wyzwaniami. Nowe karty graczy, stanowiące ulepszone wersje tych dostępnych w ramach cyklu Przerwany krąg, oferują nowe narzędzia i możliwości podczas ulepszania swoich talii badaczy. Dodatkowo pudełko z tego rozszerzenia może służyć do przechowywania kart z całej kampanii, dzięki załączonym separatorom. Na tym jednak nie koniec, ponieważ w tym dodatku otrzymacie talię 22 kart tarota, które mogą być wykorzystane w dowolnej kampanii lub scenariuszu gry Horror w Arkham: gra karciana.
  2. Horror w Arkham 3 edycja: Tajemnice Zakonu od Galakty, czyli kolejny dodatek w klimatach Lovecrafta. Trzy nowe scenariusze, w których badacze zmierzą się z widmami, kultystami i stawią czoło głębi samych Podziemi. Dzięki ponad 130 nowym kartom wydarzeń, atutów, potworów, stanów oraz nowemu rodzajowi kafelków, Sekrety Zakonu pozwolą wam wkroczyć do skarbca pełnego upiornych przygód i opowieści.
  3. Bloodborne – Gra Planszowa od Portal Games, czyli przedsprzedaż jednego z bardziej oczekiwanych ameritrashy tego roku. W Bloodborne przeniesiemy się do mrocznego świata Yharnam, gdzie nieprzeniknione zło przemienia kolejnych mieszkańców w potwory. Wcielając się w Tropicieli, staniemy przed wyzwaniem pokonania tajemniczej plagi i odkrycia sekretów złowrogiego miasta. Gracze będą przechodzić przez kolejne Kampanie, składające się na Rozdziały, po każdej z nich rozbudowując swoją talię i stając się silniejszym. 

 

Grybezpradu.eu

  1. Mur Hadriana od Portal Games.

  2. Najeźdźcy ze Scytii od Portal Games.

  3. Food Chain Magnate (edycja polska) od Portal Games, czyli przedsprzedaż kultowej już gry ekonomicznej. W czasie gry przeniesiemy się do Ameryki lat ‘60, gdzie knajpy sprzedające hamburgery zdobywały kolejne rzesze klientów. Jako prezesi największych restauracji będziemy sprzedawać jedzenie, prowadzić kampanie marketingowe i rywalizować między sobą w dotarciu do największej liczby osób. Food Chain Magnate jest grą dla doświadczonych graczy, wymagającą sprawnego zarządzania zespołem pracowników, przewidywania potrzeb klientów i posunięć konkurencji. 

 

A teraz czas na pełne zestawienie top 10. Zachęcamy też do sprawdzenia cen poszczególnych gier w naszych partnerskich sklepach – warto. 

 

Najlepsze Gry Planszowe – Top 10 Bestsellerów w okresie 6-12.09.2021

Krzysztof Pilch