Portal Games i Awaken Realms we wspólnym projekcie Robinson Crusoe: Edycja Kolekcjonerska

Portal Games oraz Awaken Realms ogłaszają współpracę nad projektem Robinson Crusoe: Edycja Kolekcjonerska – nową, ulepszoną wersją bestsellerowej gry Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie. Nowa edycja, a także dodatek, Księga Przygód, pojawią się na Gamefound już 23 marca.

Zobacz draft strony i włącz śledzenie kampanii.

robinson crusoeRobinson Crusoe: Edycja Kolekcjonerska

Robinson Crusoe: Edycja Kolekcjonerska wzbogaci rozgrywkę o zupełnie nowe, niesamowite doświadczenia. Większe pudełko zawierać będzie podstawową wersję gry oraz nowe elementy:

  • wysokiej jakości figurki wszystkich postaci przygotowane we współpracy z Awaken Realms;
  • aplikacja mobilna z dostępem do ponad trzystu zupełnie nowych kart przygód i kart wydarzeń, a także dodatkową ścieżką audio zwiększającą efekt immersji w grze;
  • kampania samouczka open & play zawierająca cztery scenariusze, które stopniowo wprowadzą graczy w zasady gry;
    okładka pudełka z nową, niesamowitą grafiką stworzoną przez Dominica Mayera.

Księga Przygód

W kampanii Gamefound znajdzie się również długo wyczekiwany dodatek: Księga Przygód. Zawiera on dwadzieścia nowych scenariuszy, a także nowe warianty już istniejących. Wszystkie zostaną oznaczone według ich tematyki, długości rozgrywki i poziomu trudności, aby pomóc graczom w wyborze idealnego dla nich scenariusza. Dzięki tej nowej funkcji Księgi Przygód, Robinson Crusoe stanie się grą dla każdego, niezależnie od wieku czy doświadczenia. Zawsze z łatwością znajdziemy scenariusz dobrze dobrany do rozgrywki z dziećmi, znajomymi czy w grupie zaawansowanych graczy.

Kampania Gamefound zawierać będzie również specjalne opcje zakupu dla graczy, którzy posiadają już grę Robinson Crusoe, a chcieliby uzupełnić ją o nowe elementy dostępne w kampanii.

Zobacz draft strony kampanii

Koniecznie sprawdź draft strony kampanii i włącz śledzenie kampanii! Dla wszystkich, którzy zaczną śledzić projekt przed datą rozpoczęcia kampanii, przygotowaliśmy specjalną zniżkę w wysokości 5 euro!
 

O współpracy Portal Games i Awaken Realms

To już drugi raz, gdy Portal Games łączy swoje siły z Awaken Realms, tworząc niepowtarzalny produkt. Ich pierwszy projekt, Cry Havoc, dla którego Awaken Realms przygotowało figurki, został doceniony przez krytyków i zdobył wiele nagród, a także przyniósł graczom na całym świecie wiele niezapomnianych wrażeń.

Dzięki projektowi Robinson Crusoe: Edycja Kolekcjonerska, Portal Games oraz Awaken Realms chcą jeszcze bardziej wzmocnić wrażenia immersji w grze. Awaken Realms wykorzysta zdobyte przez lata doświadczenie, by stworzyć niesamowite figurki, nadające rozgrywce niepowtarzalny charakter.

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani udziałem w tym projekcie! Robinson to arcydzieło przygodowych gier planszowych, a wielu osób w naszej ekipie jest fanami umierania na Przeklętej Wyspie. Włożymy cały nasz zapał w stworzenie niesamowitych figurek, które ożywią przygody na wyspie! – Marcin Świerkot, prezes Awaken Realms

Naszym największym celem było uczynienie z Robinsona Crusoe grą, która dowiezie świetną zabawę na każdy wieczóri bardzo cieszę się z tego, co udało nam się osiągnąć. Kampania samouczka ułatwi nowym graczom rozpoczęcie rozgrywki, Księga Przygód pozwoli im znaleźć odpowiednią historię, bez względu na ilość czasu, wiek czy doświadczenie, aplikacja zapewni ogromną regrywalność tytułu, a niesamowite figurki, przygotowane przez Awaken Realms, wprowadzą do gry niezrównaną głębię i piękno. Jestem zachwycony!Ignacy Trzewiczek, prezes Portal Games.

O grze Robinson Crusoe

Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie, to jedna z najlepszych gier przygodowych dostępnych na rynku. Zaprojektowana przez Ignacego Trzewiczka i wydana przez Portal Games w 2012 roku, została przetłumaczona na dwanaście języków. Od tego czasu utrzymuje się w Top 100 prestiżowego rankingu BoardGameGeek. W tej kooperacyjne grze planszowej gracze wcielają się w role rozbitków, którzy żyjąc na bezludnej wyspie, stawiają czoła wyzwaniom – budują schronienie, zdobywają żywność, walczą z dzikimi bestiami i przeciwnościami pogody, równocześnie starając się nie podupadać na duchu. Robinson Crusoe jest niezwykle popularny wśród graczy grających solo oraz wysoko ceniony za swój bardzo immersyjny tryb wieloosobowy. To jest gra, która opowiada zapadające w pamięć historie.

 

Ewa Struzik

[bgg id=121921]
Ewa Struzik