Planszowe Gram Prix 2021 – wstępna lista wydawnictw, sklepów i mediów (aktualizacja 12.02.2021)

Plebiscyt Planszowe Gram Prix 2021 rozpocznie się 15 lutego 2021 r. Poniżej publikujemy wstępne listy wydawnictw, sklepów i mediów, które kwalifikują się do plebiscytu w celu konsultacji z czytelnikami Board Times oraz wszystkimi zainteresowanymi Plebiscytem osobami. Zachęcamy do zgłaszania swoich uwag odnośnie braków na listach lub gdy, któraś z pozycji, waszym zdaniem, nie spełnia warunków kwalifikacji. Uwagi można zgłaszać do 10 lutego 2021 r., jako komentarz pod tym wpisem na facebooku lub na stronie internetowej. Po tym terminie listy zostaną zamknięte – uwagi zgłoszone później nie będą brane pod uwagę.

UWAGA: Poniższe listy będą na bieżąco aktualizowane, data ostatniej aktualizacji będzie umieszczona w tytule tego artykułu.

 

Wydawnictwa zakwalifikowane do plebiscytu Planszowe Gram Prix 2021

(lista do konsultacji)

Plebiscyt Planszowe Gram Prix 2021 - najlepsze gry planszowe wybrane przez graczy

Warunki kwalifikacji:

wydawnictwa, które wydały przynajmniej jedną grę w języku polskim lub przeprowadziły przynajmniej jedną kampanię crowdfundingową w roku 2020

Wydawnictwo Adres Uwagi
Albi Polska https://www.facebook.com/albipolska/  
Alexander https://www.facebook.com/Alexandergryizabawki/  
Awaken Realms https://www.facebook.com/awakenrealms  
Baldar https://www.facebook.com/baldar.wydawnictwo/  
Bard https://www.facebook.com/wydawnictwobard/  
Black Monk Games https://www.facebook.com/blackmonkgames/  
Bored Games https://www.facebook.com/BoredGamesBG/  
Cloud Games https://www.facebook.com/cloudgamesgry  
Cube: Factory of Ideas https://www.facebook.com/cubefactoryofideas/  
Czacha Games https://www.facebook.com/czachagame/  
Egmont https://www.facebook.com/KrainaPlanszowek/  
Fishbone Games https://www.facebook.com/Fishbone-Games-642865986194350/  
Flight 600 https://www.facebook.com/Flight600-161325820743931  
FoxGames https://www.facebook.com/FOXGAMESpl/  
G3 https://www.facebook.com/G3Poland/  
Galakta https://www.facebook.com/wydawnictwogalakta/  
Granna https://www.facebook.com/grannagry/  
Hasbro https://www.facebook.com/hasbropolska/  
Hexy Studio https://www.facebook.com/hexystudio/  
Hobbity.eu https://www.facebook.com/Hobbitypl/  
Instytut Pamięci Narodowej https://www.facebook.com/ipngovpl/  
IUVI Games https://www.facebook.com/IUVIgames/  
Jawa https://www.facebook.com/JawaGryPlanszowe/  
Lacerta http://lacerta.pl/  
Lucky Duck Games https://www.facebook.com/LuckyDuckGamesPL  
Lucrum Games https://www.facebook.com/LucrumGames/  
Muduko https://www.facebook.com/WydawnictwoMuduko  
Moria Games https://www.facebook.com/moriagamespl  
Nasza Księgarnia https://www.facebook.com/NaszaKsiegarnia/  
Officina Monstrorum https://www.facebook.com/officinamonstrorum/  
Ogry Games https://www.facebook.com/ogrygames/  
Phalanx https://www.facebook.com/games.phalanx/  
Piatnik https://www.facebook.com/PiatnikPolska/  
Portal Games https://www.facebook.com/wydawnictwoportal/  
Rebel https://www.wydawnictworebel.pl/  
Tactic https://www.facebook.com/tacticgamespl/  
TM Toys https://www.facebook.com/tmtoyspl/  
Trefl https://www.facebook.com/Trefl.s.a/  
Underworld Kingdom https://www.facebook.com/underworldkingdomgames/  
W. Cejrowski Sp. z o.o. https://cejrowski.com/  
What The Frog https://www.facebook.com/what.the.frog.games/  
Zielona Sowa https://www.facebook.com/ZielonaSowaGRY/  

 

Sklepy internetowe zakwalifikowane do plebiscytu Planszowe Gram Prix 2021 

(lista do konsultacji)

 

Warunki kwalifikacji:

jedynym lub przeważającym asortymentem są gry planszowe i akcesoria z nimi związane.

Nazwa Adres Uwagi
3Trolle 3trolle.pl  
Ada i Aga http://planszowe-gry.pl/  
ALEPlanszówki aleplanszowki.pl  
AM76 am76.pl  
Bard bard.pl  
Basanti gryplanszowe-basanti.pl  
Card Store https://cardstore.pl/  
Centrum Gier Pegaz pegaz-gry.pl  
Chaos Games https://chaos-games.pl/  
Chochliki chochliki.sklep.pl  
Cube https://sklep.cubecp.pl/  
DragonEye dragoneye.pl  
Dragonus dragonus.pl  
E-legion.pl e-legion.pl  
Fort Gier https://fortgier.pl/c/57/gry.html  
Galaktyka Gier https://sklep.galaktykagier.com/index.php?  
Gamelord sklep.gamelord.pl  
Gamiko gamiko.pl  
Geek Planszowy https://geekplanszowy.pl/  
Gnom https://gnom-sklep.pl/  
Gra na czas http://granaczas.pl/  
Graal sklep-graal.pl  
Gracula https://www.gracula.pl/  
Grafok https://grafok.pl/  
Gragamel.pl gragamel.pl  
Gralnia https://gralnia.org/sklep/  
Gramlin https://gramlin.pl/  
Graszki graszki.pl  
Gry Grora https://grygrora.pl/  
Gry w domu https://grywdomu.pl/  
grybezpradu.eu grybezpradu.eu  
Grynaplanszy.pl grynaplanszy.pl  
Gryplanszowe.pl gryplanszowe.pl  
GryPlanszowe24.pl gryplanszowe24.pl  
Hobbity hobbity.pl  
Jaskinia Graczy https://www.jaskinia-graczy.pl/  
Jaskinia Trolla jaskiniatrolla.pl/  
Kruk http://www.kruk.bydgoszcz.pl/  
Mag Planszowy https://magplanszowy.pl/  
Marajo marajo.pl  
Mepel mepel.pl  
Merfolk sklep.merfolk.pl  
Mgła mgla.pl  
Morgad morgad.pl  
Morigal morigal.pl  
Morion moriongames.pl  
Pegaz https://pegaz-gry.pl/  
Plan-Sza plan-sza.pl  
Planeswalker planeswalker.pl  
Planszak planszak.pl  
Planszomania.pl planszomania.pl  
Planszosfera planszosfera.pl  
Planszostrefa planszostrefa.pl  
Planszóweczka.pl planszoweczka.pl  
Planszówki.pl https://www.planszowki.pl/  
PlanszówkiAp https://planszowkiap.pl/  
Pro-gamer pro-gamer.com.pl/Sklep  
Rebel rebel.pl  
Replikator replikator.pl  
Rubico http://www.rubico.pl/  
Shop Gracz shopgracz.pl  
Sklep Feniks sklepfeniks.com.pl  
Sklep Onyks sklep-onyks.pl  
Sklep Wargamer sklep.wargamer.pl  
Strategia Centrum Gier strategiacg.pl  
Strefa Marzeń strefamarzen.pl  
Strefa MTG strefamtg.pl  
Teraz Gry terazgry.pl  
War Band https://warband.pl/  
Vanaheim vanaheim.pl  
Veto Centrum Gier https://vetosklep.pl/  
Xjoy.pl xjoy.pl  

Blogi/serwisy planszówkowe zakwalifikowane do plebiscytu Planszowe Gram Prix 2021

(lista do konsultacji)

 

Warunki kwalifikacji:
– definicja: media internetowe, których główną formą przekazu jest słowo pisane – artykuły lub wpisy w przypadku fanpagy
– tematyka planszówkowa (jedyna lub główna)
– minimum 16 autorskich wpisów w roku 2020 (warunek w trakcie sprawdzania)

Nazwa Adres Uwagi
Angry Board Gamer http://angryboardgamer.pl/  
Baba Jaga Klub Gier https://www.facebook.com/klubgierbabajaga zbyt mała liczba wpisów
Bartosz Borkowski https://bartoszborkowski.znadplanszy.pl/ zbyt mała liczba wpisów
Bazgranie https://bazgranie.znadplanszy.pl/ zbyt mała liczba wpisów
Big Bag Dice https://bigbaddice.pl/  
Bitewniakowe Pogranicza http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/ zbyt mała liczba wpisów
Blog na wolny czas https://blognawolnyczas.blogspot.com/  
Board Games Addiction http://www.boardgamesaddiction.com/ zbyt mała liczba wpisów
Board News https://www.facebook.com/ontablenews/  
boardgamepanda https://www.facebook.com/boardgamepanda  
Boardzilla https://www.facebook.com/BOARDZILLA  
Custodian Of Mecatol Rex https://custodianofmecatolrex.znadplanszy.pl/  
Dama Gier https://www.damagier.pl/  
Diceland https://dicelandblog.pl/  
Dzieci przy planszy http://www.dzieciprzyplanszy.pl/ zbyt mała liczba wpisów
Fani Gier https://fanigier.net/  
For2players http://www.for2players.pl/  
Game By https://gameby.pl/  
Games Fanatic https://www.gamesfanatic.pl/  
Gildia https://www.planszowki.gildia.pl/ zbyt mała liczba wpisów
Graczomaniak http://www.graczomaniak.pl/ zbyt mała liczba wpisów
Granie z dziećmi – rodzinne gry planszowe https://www.facebook.com/graniezdziecmi/?  
Grasowanie https://grasowanie.eu/  
Gry planszowe Łukasza i Pauliny https://www.facebook.com/plangry.lip/?  
GryfGra https://gryfgra.pl/  
How To Board Games http://howtoboardgames.blogspot.com/ zbyt mała liczba wpisów
I to mi gra https://itomigra.blogspot.com/  
Kaimada kaimada.znadplanszy.pl  
Karta Stół https://kartastol.znadplanszy.pl/  
Kawerna kawerna.pl/category/gry/recenzje/planszowki zbyt mała liczba wpisów
Kostkarnia kostkarnia.blogspot.com zbyt mała liczba wpisów
Kostki zostały rzucone kostkizostalyrzucone.pl zbyt mała liczba wpisów
Kto Wygrywa facebook.com/ktowygrywa  
KubaGra kubagra.pl  
Mat_eyo mateyo.znadplanszy.pl zbyt mała liczba wpisów
Mateusz Pronobis mateuszpronobis.znadplanszy.pl  
Metody marnowania czasu metodymarnowaniaczasu.blogspot.com  
Mirosław Gucwa miroslawgucwa.znadplanszy.pl  
Nie Tylko Gry nietylkogry.pl zbyt mała liczba wpisów
Niedzielni gracze niedzielnigracze.pl zbyt mała liczba wpisów
Okiem PowerMilka powermilk.pl zbyt mała liczba wpisów
Pirat Planszówek facebook.com/piratplanszowek  
Plansz Solo https://planszsolo.pl/  
Planszą Po Łapkach http://www.planszapolapkach.pl/  
Planszowe newsy facebook.com/planszowenewsy  
Planszowe wojny planszowewojny.blogspot.com  
Planszówki we dwoje planszowkiwedwoje.pl  
Polter polter.pl/planszowki  
Pomyślnik pomyslnik.pl zbyt mała liczba wpisów
Portal Strategie portal.strategie.net.pl  
Prawdziwa strona gier planszowych psgp.pl  
Przy Stole przystole.org zbyt mała liczba wpisów
Rails On Board railsonboards.com zbyt mała liczba wpisów
Scheherazade scheherazade.znadplanszy.pl  
Solo Meeple solomeeple.wordpress.com zbyt mała liczba wpisów
Sterta Gier stertagier.pl  
Stowarzyszenie Gier Planszowych Gambit https://gambitgliwice.znadplanszy.pl/  
Super Boardgame Explore superboardgameexplore.com zbyt mała liczba wpisów
Turlnij turlnij.pl  
Urabura games https://www.uraburagames.pl/  
W pajęczej sieci wpajeczejsieci.blogspot.com zbyt mała liczba wpisów
Wyjdzie w graniu https://wyjdziewgraniu.pl/  
Za Dużo Gier zaduzogier.pl zbyt mała liczba wpisów
Zagramy zagramy.net  
Znad Planszy znadplanszy.pl  

 

Podcasty planszówkowe zakwalifikowane do plebiscytu Planszowe Gram Prix 2021

(lista do konsultacji)

Warunki kwalifikacji:
– definicja cykliczne audycje o tematyce gier planszowych z wykorzystaniem technologii RSS
– minimum 12 audycji w roku 2020 (warunek w trakcie sprawdzania)

Nazwa Adres Uwagi
2pionki http://www.2pionki.pl/category/audycja/  
Dobry, zły i ostatni dobryzlyostatni.znadplanszy.pl zbyt mała liczba nagrań
Geek Factor Podcast geek-factor.pl/podcast zbyt mała liczba nagrań
Gradanie gradanie.znadplanszy.pl  
Kości, piony i bastiony https://www.youtube.com/channel/UCfBmE9D_lQoO1N1OfK-9SgA  
PodCast PoGraMy https://www.youtube.com/watch?v=CDqABhmXBY0&list=PLRBlpX3-_MqA5FdloShNHhz3U-W1–KC_  
Przystanek Planszówka przystanekplanszowka.pl/category/podcast  
Radio Planszówki https://www.youtube.com/channel/UCal4r5fTSv3WQiDRal4zeig  
Rozmowy znad planszy rozmowy.znadplanszy.pl/ zbyt mała liczba nagrań
Umie w Gry https://www.youtube.com/channel/UC3lDSxAuFdCaP21wvrA5Tmg  
ZnadPlanszy: Pełną parą youtube.com/channel/UCdVsTXXFWEVy7uhHlNNvHPg  

 

Vlogi planszówkowe zakwalifikowane do plebiscytu Planszowe Gram Prix 2021

(lista do konsultacji)

Warunki kwalifikacji:
– definicja: cykliczne programy w formie video na temat gier planszowych
– minimum 12 odcinków w roku 2020 (warunek w trakcie sprawdzania)

Nazwa Adres Uwagi
Argo Nawija https://www.youtube.com/channel/UCnCcfkaJ_00Kb_vdfkeVBhw  
Bielik Gry Planszowe https://www.youtube.com/channel/UCK5XoiGF4vucgLxHRo3G5rA  
Board Game Girl boardgamegirl.pl  
BoardGamesTV youtube.com/user/BoardTimesTV  
Gambit TV gambit.znadplanszy.pl  
Game Troll TV youtube.com/user/GameTrollTV  
Geek Factor geek-factor.pl  
GrAlutka youtube.com/channel/UCK5EWWIzF15g0jQ9EL6_pZw  
Gram Tadam https://www.youtube.com/channel/UCsSTqwRCLg16fbmWK1UyUmg  
GRAnatowa TV youtube.com/channel/UCOGQ1ZlS-DFjTSchSPrFlPA  
Granda – Ania i Darek https://www.youtube.com/channel/UCNPmVj9jQRVlul0TX9Rf3xA  
Granie w chmurach graniewchmurach.znadplanszy.pl  
Gry planszowe Łukasza i Pauliny https://www.youtube.com/channel/UCX88BgW-3LgfEpgY26fcRCw  
Gry planszowe u Wookiego youtube.com/channel/UCf_b6FbYA_opZ2bSb35U7VA  
Gryffinka https://www.youtube.com/channel/UCpBHx-xiul7edru91mLXF7Q  
Hexmagazine Accursed Games youtube.com/channel/UCA6Dv4p0plDnmz9yzBp_pxQ  
HUMIgraj youtube.com/channel/UCSYWZYFS9cLPiGBb2fiTTJQ  
Jaskinia Graczy https://www.youtube.com/c/JaskiniaGraczy  
Młody Giercownik https://www.youtube.com/c/M%C5%82odyGiercownik  
ON TABLE Gry Planszowe youtube.com/channel/UCJldBgJLwVRGmdAQHt8ZoQg  
Planszą po kostkach youtube.com/channel/UCYNFFnjZVYwwCwM-CsRggKw  
Planszowe Stwory https://www.youtube.com/channel/UCe-j7rNgBkHJDakbdtPLgSA  
Planszówki TV https://www.youtube.com/channel/UCHgXll5dsNl3CFvjp_tHTCA  
Po prostu planszówki https://www.youtube.com/channel/UCQ0VS8ga3DSLXJNO0ZNEfag  
PoGraMy TV youtube.com/channel/UCU8NFHqwXRDkF9iW7DY1WuQ  
Regały Marcińskie marcinkrupinski.znadplanszy.pl  
SMGP Kości https://www.youtube.com/c/SMGPKo%C5%9Bci  
Solo Meeple youtube.com/channel/UCojzGu7kAZJzoJQ2KYKfzFQ zbyt mała liczba odcinków
Tryb solo https://www.youtube.com/c/TrybSolo  
WojennikTV youtube.com/channel/UCt3kEPzBHa2qFPbkQMX2iFw  
Wojna na Planszy youtube.com/channel/UCjxFN_DB0p9lntkGua9pvnA  
Wyjdzie w graniu https://www.youtube.com/channel/UCykHdoyOt8pGSfhyjCHYVAg  
Zasadne Pasje https://www.youtube.com/channel/UCeqMzZj7Fg3oNeZre0TCArQ  

 

Social media zakwalifikowane do plebiscytu Planszowe Gram Prix 2021

(lista do konsultacji)

Nazwa Adres Uwagi
Baba Jaga Klub Gier

https://www.facebook.com/klubgierbabajaga/

 
Board News https://www.facebook.com/ontablenews/  
BoardgamePanda https://www.facebook.com/boardgamepanda  
Boardzilla https://www.facebook.com/BOARDZILLA  
CzeSiek i Zgrana Szafa https://www.facebook.com/czesiek.siekierki/  
Fani Gier https://www.facebook.com/fanigier.net  
Granie z dziećmi – rodzinne gry planszowe https://www.facebook.com/graniezdziecmi/?  
GryfGra https://www.facebook.com/GryfGra  
Kto Wygrywa https://www.facebook.com/ktowygrywa  
Pirat Planszówek https://www.facebook.com/piratplanszowek  
Planszowe newsy https://www.facebook.com/planszowenewsy  
Planszowe Suchary https://www.facebook.com/PlanszoweSuchary  
Planszowy Pamiętnik https://www.facebook.com/planszowypamietnik/  
Shade’s Shelter – Gry planszowe Post-Apo https://www.facebook.com/shadesshelter/  
SMGP Kości https://www.facebook.com/SMGPKosci  
Sportowcy na planszy https://www.facebook.com/Sportowcynaplanszy/  
Za Dużo Gier https://www.facebook.com/zaduzogier  

 

Inicjatywy zakwalifikowane do plebiscytu Planszowe Gram Prix 2021

(lista do konsultacji)

Nazwa Adres Uwagi
Board Mania

https://www.facebook.com/BoardManiaLublin

 
Dzień Gier Planszowych

https://www.facebook.com/dziengierplanszowych/

 
Festiwal Gier Planszowych w Galerii Młociny https://www.facebook.com/events/1312126125656349/  
Gralicja https://www.facebook.com/events/391608818500295  
Granatowa Czelendż https://www.facebook.com/groups/granatowaczelendz/  
Gratislavia https://www.gratislavia.pl/o-gratislavii  
Konkurs Planszowa Gra Roku https://www.facebook.com/planszowagraroku/  
Laboratorium Gier https://www.facebook.com/laboratoriumgier/  
Łódzki Port Gier https://www.facebook.com/events/2349367428636159  
Maraton z planszówkami (Portal online) https://www.youtube.com/playlist?list=PLUlW1c5frvv_LgFLwZrF4uCD5DtIoDPs-  
Planszówki w Spodku https://www.facebook.com/events/431677404429296  
Poczta Planszówkowa https://www.facebook.com/pocztaplanszowkowa  
Polski Mat Handel https://www.facebook.com/Planszowy-MatHandel-Polish-BoardGames-MathTrade-126330497448991/  
Portalcon https://www.facebook.com/events/535715360368248/  
Potwornie Dobre Granie https://www.facebook.com/SMGPKosci/events/?ref=page_internal  
Zgrany Wawer https://www.facebook.com/ZgranyWawer/events/?ref=page_internal  
Złoty Pionek Klubów Gier Planszowych http://klubygierplanszowych.pl/zloty-pionek-2019/  
Krzysztof Pilch