Główna nagroda w konkursie Świat Przyjazny Dziecku dla gier wydawnictwa Muduko

Wydawnictwo Muduko z dumą i radością informuje, że gry Banda Stworów oraz Kto pierwszy, ten lepszy zdobyły główną nagrodę w konkursie Świat Przyjazny Dziecku zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. 

 

 

 

Konkurs ten ma wieloletnią tradycję. Już od 18 lat Komitet Ochrony Praw Dziecka nagradza miejsca, inicjatywy i produkty, które wyróżniają się jakością i przyczyniają do wszechstronnego, pozytywnego rozwoju dzieci. Sama instytucja została założona w 1981 roku i od tamtej pory działa na rzecz potrzebujących wsparcia rodzin.

Udział w konkursie jest jednocześnie wsparciem organizacji pożytku publicznego, którą jest Komitet Ochrony Praw Dziecka. Wpłaty wnoszone przez uczestników konkursu są bowiem wykorzystywane do realizowania celów statutowych tej instytucji m.in. do udzielania pomocy prawnej i psychologicznej dzieciom i ich rodzicom.

Kilka słów o zwycięskich tytułach:

Banda Stworów

 

 

Znajdź potwornego bliźniaka! Spróbuj odnaleźć dwa takie same stwory. Uważaj na zakazane słowa, wskazane przez kości! Dobieraj słowa i pytania rozważnie. Czas upływa, a stwory nie lubią czekać! 

Banda Stworów jest polecana jako pomoc przy nauce języków obcych: ćwiczy umiejętności tworzenia opisów oraz nazw części ciała.

Gra została umieszczona na Liście Rekomendacji 2019 w Spiel des Jahres, jednym z najbardziej prestiżowych plebiscytów gier planszowych, zdobyła również wyróżnienie Zabawka Roku 2019 roku.

Zawartość opakowania: 108 tekturowych kafelków, 2 drewniane kości, klepsydra, instrukcja.

Wiek graczy: 7+
Liczba graczy: 2+
Czas rozgrywki: 20-30 minut

Kto pierwszy, ten lepszy

 

Wytężaj wzrok! Kolorowe stworki, czyli miminki, poukrywały się na planszy i wcale nie jest łatwo odnaleźć tego, który posiada wszystkie atrybuty. Podobieństwo bywa czasem mylące.  Kto pierwszy, ten lepszy to zabawna gra na spostrzegawczość, która ma dwa poziomy trudności, by zaangażować nawet najmłodszych graczy. Stymuluje procesy poznawcze, uczy koncentracji uwagi i wspiera zdrową rywalizację. 

Gra Kto pierwszy, ten lepszy zdobyła także tytuł Dziecięcej Gry Roku Targów Gra i Zabawa 2019.

Wiek graczy 3+
Liczba graczy 2-5
Czas rozgrywki ok. 15 minut

Warto dodać, że to nie pierwsze gry Wydawnictwa Muduko, które zdobyły nagrodę w konkursie Świat Przyjazny Dzieck“. W minionym roku Komitet Ochrony Praw Dziecka wyróżnił grę Sherlook.

Wojciech Mikolajczak