Planszówki na PGE Narodowym zapraszają!

Już 1 grudnia, w sobotę, w godzinach 10:00-20:00 odbędzie się kolejna edycja największej warszawskiej imprezy planszówkowej – Planszówki na PGE Narodowym. Organizatorzy zapraszają wszystkich graczy w każdym wieku – zarówno początkujących, jak i tych zaawansowanych. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

W tym roku również czeka na uczestników mnóstwo atrakcji – oprócz znanych już pokazów najnowszych gier i prototypów tych mających się dopiero ukazać, do dyspozycji zwiedzających będą:

  • większa powierzchnia – około 5000 m2
  • galeria ze stoiskami i pokazami ponad 40 wydawców
  • jeszcze więcej atrakcji w Centrum Konferencyjnym – m.in. wystawa ilustracji planszówkowych artystów i warsztaty edukacyjne dla nauczycieli i rodziców
  • jeszcze więcej turniejów
  • mistrzostwa Świata w Sabotażystę
  • mistrzostwa Polski w Potwory w Tokio
  • aż 2 wypożyczalnie gier: familijna i dla starszych graczy
  • oprócz Sali Juniora także Sala Seniora

Partnerem Głównym imprezy jest Narodowe Centrum Kultury.

Partnerami są również wydawnictwa: Egmont, G3, Granna, Nasza Księgarnia, Rebel

Zachęcamy do odwiedzenia strony Planszówki na PGE Narodowym na Facebooku: https://www.facebook.com/planszowkinapgenarodowym oraz strony wydarzenia: https://www.facebook.com/events/251804745426721/ – w tych miejscach codziennie publikujemy ciekawe informacje i aktualności.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wykładach edukacyjnych, o których więcej informacji można znaleźć na stronie:

https://igiz.evenea.pl/

Jest to pierwsza edycja cyklu wykładów i obowiązuje na nie rejestracja.

Wojciech Mikolajczak

Swoją przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w latach 90-tych, ale prawdziwa miłość do gier bez prądu przyszła dopiero po prawie 20-latach. Od 2014 namiętnie gra, pisze recenzje oraz newsy dla kilku różnych serwisów i organizuje w Lublinie festiwal gier planszowych i karcianych Board Mania. Najbardziej lubi nowoczesne gry hybrydowe, łączące w sobie wiele różnych mechanik znanych zarówno z gier ekonomicznych, jak również tych „z klimatem”. W grach nie lubi przesadnej losowości i braku większego wpływu decyzji gracza na przebieg rozgrywki. Niektóre z ulubionych tytułów: Star Wars: Imperial Assault, Blood Rage, Cyclades, Eclipse, Terraformacja Marsa, Robinson Crusoe.
Wojciech Mikolajczak

Latest posts by Wojciech Mikolajczak (see all)