Zgarnij świetne gry i zrób coś dobrego!

Kochane i kochani, idzie Gwiazdka, czas podzielić się odrobiną szczęścia. Wystawiamy na aukcje i licytujemy gry, żeby pomóc komuś, kto tego potrzebuje. Zobaczcie, ile tu dobra:

https://www.facebook.com/groups/2061137844200629/2118215108492902

Chcemy pomóc wspaniałej rodzinie, naszego zmarłego kolegi i przyjaciela z naszego światka gier planszowych: Michała Gościniaka – znanego jako mig.

Michała nie ma już z nami, natomiast są jego bliscy i to im właśnie chcemy wspólnie z Wami, zrobić najfajniejszy prezent pod choinkę. Spontaniczna akcja ma przede wszystkim pokazać, że pamiętamy o Michale i jego bliskich.

Michał Gościniak, znany powszechnie jako „Mig”, zmarł przed kilkoma laty. Był członkiem społeczności graczy, który woluntarystycznie tłumaczył zasady gier planszowych na język polski – również w czasach, w których nie było wielu wydawców i tylu możliwości zagrania w gry po polsku. Michał chętnie pomagał też początkującym graczom, objaśniał zasady, cierpliwie tłumaczył wyjątki, doradzał. Był też harcerzem, samorządowcem, ojcem i mężem.

Gdy przebywał w szpitalu, zrobiliśmy dla niego akcję #gramydlamichala. Gdy umarł, została ustanowiona nawet nagroda jego imienia w ramach Planszowej Gry Roku, przyznawana osobom, które czynią dobro dla planszówkowego fandomu.

Minęło kilka lat, życie toczy się dalej. Także dla Asi – wdowy po nim i ich dwójki dzieci. Asia sobie radzi, nie zrozumcie mnie źle – nie przymierają głodem, nie chodzą w dziurawych butach. Co prawda w międzyczasie stracili mieszkanie, tułali się po ludziach i mieli różne przykre przygody, ale udało się: mieszkają obecnie w innym mieszkaniu i jest… w miarę ok.

No, ale Asia jest sama i już. Idzie Gwiazdka, wydatki większe, etc. Pomyśleliśmy, że byłoby super, gdybyśmy jako społeczność trochę jej spróbowali pomóc.

Działa to generalnie tak, że w specjalnej grupie Drużyna Wiewióry (Fandomowa Grupa Wsparcia) wystawiamy fajne gry na sprzedaż. Potem licytujemy je i osoba, która wylicytuje najwyżej, wpłaca całą kasę na konto Stowarzyszenia, które pomaga Asi, a wystawiający wysyła grę do zwycięzcy po otrzymaniu potwierdzenia przelewu. Samo dobro

1) Akcja trwa dokładnie tydzień. Zaczyna się w niedzielę 16 grudnia, a kończy w niedzielę 23 grudnia.

2) Wystawiamy przedmioty/usługi na licytacje lub bierzemy w nich udział licytując. W ten sposób włączycie się w nasze działania!

3) Aukcje wystawiamy na tyle dni, aby zakończyły się nie później niż w wigilię Bożego Narodzenia. W ten sposób będziemy mogli zliczyć wyniki wszystkich aukcji i w bożonarodzeniowy poranek ogłosić wynik akcji

4) Przyjaciele Asi założyli dla niej Stowarzyszenie Pojutrze, którego głównym celem jest pomoc finansowa dla Asi.

Ich KRS: http://www.krs-online.com.pl/stowarzyszenie-pojutrze-krs-76

Ich FB: https://www.facebook.com/stowarzyszeniepojutrze/

Należą do sieci FaniMani.pl: https://fanimani.pl/stowarzyszenie-pojutrze/wspieram/

5) KONTO STOWARZYSZENIA DO WPŁAT:

49175000120000000035641289, z dopiskiem: Pomoc dla Joanny Gościniak lub Darowizna dla Joanny Gościniak.

6) Do dzieła! Licytujcie i rzucajcie przedmioty do licytacji!

Wojciech Mikolajczak