Hard City – poznajcie historię funkcjonariuszy Mirandę Casey i Marcellus Hammera

Jeszcze 40 godzin do końca kampanii, wiemy już na pewno, że będzie polska wersja gry, więc tym bardziej zachęcam do wsparcia by odblokować kolejne cele. A tym czasem zachęcam do zapoznania się z historią kolejnych funkcjonariuszy policji Hard City.

Miranda Casey

“Wiesz co to jest? To jest karabin M16A2. To zmodernizowana wersja, strzelająca amunicją M855 – 5,56 × 45 mm. Karabin ten wyposażono w nową lufę z gwintem o krótszym skoku, nowe okładki lufy i przyrządy celownicze. Są w nim mechanizmy spustowe umożliwiające strzelanie ogniem pojedynczym i seriami trójstrzałowymi. Pierwsza wersja, czyli M16, była seryjnie produkowana dla US Air Force. Wtedy chłopaki strzelali amunicją M193, a karabin nie posiadał dosyłacza zamka. Dopiero wersja XM16E1 go miała, a ta była już produkowana dla US Army. Prawda? Rewolucja przyszła troszkę później, bo w wersji M16A1 zmieniono tłumik płomieni, zrobiono lepszy dosyłacz zamka i zwiększono odporność na zabrudzenia i korozję. Ale to wszystko zapewne już wiesz, prawda? Inaczej by cię tu nie było, żółtodziobie. I głupio się nie pytaj, po co mi taka armata na patrolu. Z takim karabinem jest jak z kondomem. Lepiej go mieć i nie używać, niż go nie mieć, a potrzebować. Zbieraj dupę, jesteśmy już spóźnieni na odprawę.”

Kapitan Miranda Casey to przykład dowódcy, za którym każdy skoczyłby w ogień. Swoją pozycję w HCPD zawdzięcza tylko ciężkiej pracy i uporowi. Perfekcyjne wyniki w nauce to zasługa surowego, ale sprawiedliwego wychowania, według starej, porządnej szkoły – jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. Już na pierwszym roku w akademii policyjnej wygrała coroczny konkurs strzelecki o Puchar Prezydenta. Potem powtarzała ten wyczyn co roku! Wszyscy w akademii odetchnęli z ulgą, gdy w końcu ją ukończyła, bo ile można wygrywać? Szybko dały znać o sobie jej doskonałe geny i zaczęła gwałtownie piąć się po szczeblach kariery. Zawsze nieustępliwa, swoje kapitańskie belki zdobyła prowadząc śledztwo w słynnej sprawie Złotych Posążków, które zakończyło się aresztowaniem członków przestępczej organizacji zwanej Klanem Czarnego Smoka. Jest najlepszym strzelcem, jakiego widziały siły policji Hard City od niepamiętnych czasów. Złośliwi twierdzą, że marnuje swoje talenty na ulicach i powinna być albo w siłach specjalnych albo na olimpiadzie, w reprezentacji Gwiazdek i Pasków, ale Miranda nic sobie z tego nie robi. Wie, że jej miejsce jest tutaj, wśród ludzi, którzy jej potrzebują. O prywatnym życiu sama nie opowiada, a większość boi się pytać. Jak sama twierdzi, poślubiła departament. Można z nią czasem pożartować, ale nigdy o komisarzu Wiliamie Casey – to jej ojciec.

 

Marcellus Hammer

“Ech… poznaję to spojrzenie. No tak, do ciebie mówię. Nie udawaj zaskoczonego, przecież widzę, jak zdziwiłeś się na mój widok. Nie stój jak ten kołek, podejdź tutaj, nie gryzę. Przyzwyczaiłem się, że ludzie tak reagują. W końcu nie co dzień widzisz byłego zapaśnika, który wypisuje ci mandat za złe parkowanie albo nawija, byś zjechał na pobocze. Więc tak, dobrze się domyśliłeś, to ja jestem ten słynny Mister Hammer, ale wierz mi, czasy biegania w niebieskich gatkach w gwiazdki mam już dawno za sobą. Wiele rzeczy robiłem jak byłem młody, a te walki zapaśnicze to tylko jeden z epizodów. Jeśli przydzielą ci mnie jako partnera, to z chęcią ci opowiem na jakiejś kawie różne historie. Co? Że nie pijesz, bo za dużo kofeiny? A niby jak zamierzasz nie zasnąć za kółkiem na nocnym patrolu? Mam nadzieje, że nie masz jakichś tabletek ani nic podobnego?! Ech… przepraszam, że się uniosłem, czasem tak mam – jestem strasznie wyczulony na narkotyki, i jak tylko sobie pomyślę o tych wszystkich dzieciakach, co przegrywają swoje życie na starcie, to aż mnie nosi…. dobra, koniec tych pogaduszek, jedźmy kogoś aresztować – ty prowadzisz.”

Marcellus Hammer to człowiek z bogatą przeszłością. Od urodzenia był wyjątkowo silny i miał smykałkę do sportów walki. W szkole średniej szybko awansował na kapitana drużyny zapaśniczej i jego kariera wystrzeliła jak z procy. Dzięki zdobytemu stypendium i swoim osiągnięciom dostał się bez problemu do akademii oficerskiej Military Point, gdzie kontynuował naukę wszelkich sztuk samoobrony. Kuszony wielkimi zarobkami, szybko porzucił karierę wojskową i przeszedł na zawodowstwo, podpisując kontrakt z federacją WWA. Dla chłopaka z przedmieść Hard City była to życiowa szansa – niestety szemrany świat showbiznesu nie lubi przypadkowych bohaterów. Po dwóch latach fantastycznych zwycięstw Marcellus, znany wtedy jako Mister Hammer, został wplątany w intrygę, która rzuciła cień na jego karierę. Zarzucono mu stosowanie sterydów anabolicznych, ktoś sfałszował jego badania krwi, a federacja odebrała mu wszystkie tytuły. Wiedząc, że jest niewinny, Marcellus rozpoczął prywatne śledztwo, które doprowadziło go na sam szczyt, prosto do założycieli WWA i ich powiązań z Zero Corporation, liderem w dziedzinie biotechnologii. Niestety, pomimo zdobycia wielu dowodów, prawnicy zamietli całą sprawę pod dywan, a prokurator miał związane ręce. Po tych wydarzeniach Marcellus nie mógł nigdzie zagrzać miejsca. Niektórzy twierdzą, że zaciągnął się do prywatnej firmy świadczącej usługi wojskowe, inni mówią, że wrócił do armii i pojechał na misję poza granice kraju. Jedno jest pewne, gdy wrócił parę lat później, był innym człowiekiem. Używając swoich starych znajomości jeszcze z czasów akademii, dostał pracę w siłach policyjnych Hard City jako instruktor samoobrony. Jednak tak naprawdę nigdy nie porzucił dawnych zatargów i zrobi wszystko, aby wyciągnąć brudy Zero Corp. na światło dzienne. Tym razem stoi za nim prawo!

Zachęcam do wsparcia kolejne cele czekają na odblokowanie. Link do kampanii https://kck.st/2IYVpu8

Ps: Jeśli chcecie znacznie zmniejszyć koszty wysyłki w Polsce, napiszcie do mnie, powiem jak to zrobić. Krzysztof Pilch.

Krzysztof Pilch