Najnowsza gra figurkowa autorstwa Marka Raczyńskiego i Adama Kwapińskiego niebawem na Kickstarterze!

Wyobraź sobie grę planszową w stylu strategicznego dungeon crawlera, rozgrywaną w trybie jeden przeciwko wszystkim , ale… w unikalnym settingu new retro, mocno inspirowanym filmami akcji klasy B i niepowtarzalną atmosferą lat 80-tych.

 

Hard City to figurkowa gra planszowa dla od 2 do 5 graczy, w której uczestnicy wcielają się w role odważnych funkcjonariuszy Policji Miasta Hard City. Będą musieli zmierzyć się z hordami mutantów kontrolowanych przez złego Doktora Zero – szalonego naukowca, którego celem jest przejęcie kontroli nad miastem dziś… a jutro nad całym światem! Aby wyjść cało z tego starcia, gracze będą musieli współpracować ze sobą, by uratować jak największą liczbę obywateli miasta. Będą korzystać z unikalnych zdolności ich postaci, aby przeciwstawić się wściekłym atakom żadnych krwi mutantów.

Zostań funkcjonariuszem policji i wkrocz na deszczowe, zalane światłem neonów ulice Hard City. Powstrzymaj geniusza zbrodni zwanego Doktorem Zero, strzelaj do mutantów, ratuj cywili i głośno słuchaj syntezatorowej muzyki płynącej z głośników Twojego Chevroleta. Otrzymasz potężny arsenał broni i ekwipunek, który pozwoli Ci przetrwać do czasu przyjazdu posiłków. Albo wciel się w samego Doktora Zero, wysyłaj na ulice swoich sługusów, walcz z policjantami i w końcu przejmij kontrolę nad metropolią!

Kto przetrwa na ulicach chaosu?

Hard City to asymetryczna, półkooperacyjna gra, w której drużyna policjantów gra przeciwko jednemu złoczyńcy. Podejmują oni działania na podstawie systemu punktów akcji, wydając je na ruch, atak, eskortowanie cywili, używanie ekwipunku itp. Po zlikwidowaniu 10 mutantów cała drużyna wchodzi na wyższy poziom, a każdy jej członek otrzymuje nową kartę umiejętności. Doktor Zero gra zupełnie inaczej i używa kart Chaosu, które pozwalają mu przywoływać i poruszać mutantów, atakować oraz wykonywać specjalne akcje, takie jak Złowieszczy Śmiech czy Nadludzka Siła. Gra oparta jest o scenariusze, tworzące kompletną historię fabularną, a każdy scenariusz posiada własne warunki zwycięstwa i różne wersje przygotowania do gry.

Liczba graczy: 2-5

Czas rozgrywki: 30-60 min.

Sugerowany wiek: 12+

Autorzy: Marek Raczyński, Adam Kwapiński

Wydawca: Hexy Studio

Już wkrótce więcej informacji o planowanej dacie startu kampanii gry na Kickstarterze!

Wojciech Mikolajczak