Premiera gry Lublin 1317 – 2017

W dniu wczorajszym odbyła się premiera gry Lublin 1317 – 2017 autorstwa Adama Kwapińskiego i Michała Sieńko. Wydarzenie to wpisuje się w obchody 700 – lecia miasta Lublin. Na spotkaniu autorzy pokrótce zaprezentowali kulisy powstawania gry oraz jej mechanikę. Gra powstała z inicjatywy Fundacji Ruchu Solidarności Rodzin przy wsparciu Miasta Lublin, co oznacza, że nie jest przedsięwzięciem komercyjnym i nie będzie sprzedawana. Pierwsze egzemplarze trafiły do Szkół Podstawowych w Lublinie.

 

Tak się prezentuje okładka gry.

 

A tak autorzy ze swoim dziełem.

 

Lublin 1317 – 2017 to gra kafelkowa. Wcielamy się w niej w budowniczych miasta. Naszym zadaniem będzie dostawianie kolejnych kafelków do rynku (na początku), a potem do kolejnych, już istniejących i zdobywanie punktów.

 

W grze występują 74 budynki te znane i te czasami zapomniane, których już nie znajdziemy spacerując po mieście.

 

Pomocą będą nam także osoby, które wybitnie zasłużyły się dla miasta.

 

Więcej o grze Lublin 1317 – 2017 dowiecie się wkrótce z recenzji na łamach naszego serwisu.

 

Michał Solan

Michał Solan

Jego dwie pasje to nieruchomości i oczywiście planszówki. Jako ekonomista jest fanem wszelkiego typu eurogier w każdej postaci. Z kolei jako prawnik uwielbia reguły, a w szczególności ich tłumaczenie współgraczom. Przygodę z grami rozpoczął w erze Gwiezdnego Kupca. Planszówkowy chomik – zbieracz. Współorganizator wydarzeń planszówkowych. Ulubiony typ gier to kooperacje, zaś wybrane z tych w które mógłby ciągle grać to: Orlean, Caylus, Cywilizacja Poprzez wieki, Santiago de Cuba oraz Pandemia.
Michał Solan