Wybudujmy Świetlikowo!

 Akcja Wybudujmy Świetlikowo! budujemyswietlikowo.pl

Rozkładasz planszówkę, zaczynacie grać. Niestety, już po pierwszych minutach pech sprawia, że nie będziesz się liczył w walce o zwycięstwo. Przez najbliższą godzinę pozostaje ci statystowanie pozostałym. Składacie grę do pudełka. Twoim zdaniem jest zepsuta, więc już więcej do niej nie wrócisz. Następnym razem zagrasz w coś lepszego.

Niestety, życie nie działa w ten sam sposób. Na nic nie zdadzą się narzekania, a jazdy próbnej nie będzie. Niektórzy mają pod górkę już na starcie, tak po prostu bywa. Na szczęście to od nas zależy, czy coś z tym zrobimy. Bo gdyby życie było grą, powinno być kooperacją.

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci oraz serwis PrzyStole przy współpracy z Charytatywni  Allegro oraz wieloma ludźmi dobrej woli pragną stworzyć miejsce niezwykłe. Świetlikowo, bo o nim mowa, to jedno z nielicznych w Polsce bezpłatnych centrów opieki dziennej dla dzieci nieuleczalnie chorych. Kiedy dalsze leczenie oznacza jedynie stres i ból, pozostaje tylko odpowiedzieć czułością i miłością. Mali podopieczni mogą tutaj liczyć na fachową pomoc oraz całodobową opiekę rehabilitantów i wolontariuszy, a ich rodzice choć na chwilę oderwać się od codziennych trosk. I chociaż z niektórych pomieszczeń, takich jak sala rehabilitacyjna, sala doświadczeń świata czy gabinet diagnostyczny USG dzieciaki już korzystają, ciągle pozostaje jeszcze wiele do zrobienia.

Aby ocieplić ściany, przeprowadzić remont pierwszego piętra czy zbudować podjazd dla samochodu sanitarnego, który dowozi dzieci do Świetlikowa, wciąż potrzebne są znaczne fundusze. Żeby je zebrać, powstała akcja Wybudujmy Świetlikowo!, mająca na celu dokończenie projektu. W czasie jej trwania można wesprzeć Hospicjum bezpośrednią dotacją, wystawić własną rzecz na sprzedaż albo wylicytować jeden z niezwykłych przedmiotów, przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Los dzieciaków do serca wzięły sobie osoby znane, dzięki którym powstał niezwykły Kalendarz w środku lata – jedyny, w którym znajdziecie poluty i wpółdokwiecień, a z jego stron przez cały rok uśmiechać się do was będą m.in. Martyna Wojciechowska, Bracia Golec czy Mela Koteluk.

Nie mniejsze poruszenie akcja wywołała w środowisku fanów gier planszowych. Przekazali oni tytuły z własnych kolekcji, które można wylicytować w serwisie Allegro Charytatywni. Klasę pokazali także wydawcy, m.in. Granna, Trefl, Fox Games czy Games Factory, dokładając kolejne pudła od siebie. Pełna lista partnerów dostępna jest na stronie Świetlikowa. Tym sposobem, wspólnymi siłami udało się zebrać grubo ponad 150 gier! Są wśród nich takie hity, jak chociażby głośne This War of Mine w przebogatej wersji kickstarterowej, 51. Stan, utytułowane Kingdomino czy karciani Zaklinacze wraz z dodatkiem.

Awaken Realms, wrocławska firma kojarzona z niezwykłymi modelami fantasy, podeszła do sprawy na swój sposób i przygotowała unikalne figurki kolekcjonerskie Rycerza Świetlikowa. Z pewnością będzie się on doskonale prezentował na planszówkowej półce. Można je dostać zarówno w wersji niepomalowanej, jak i wykończonej przez profesjonalistów.

Wśród niezwykłych gadżetów znaleźć można także uśmiechnięte, pluszowe świetliki, czyli maskotki Świetlikowa. Każda z nich jest ręcznie szyta i różni się od pozostałych kolorami oraz użytymi materiałami.

A może chcielibyście osobiście spotkać się i zagrać z Kamilem “Sanexem” Cieślą z PrzyStole albo Piotrkiem Piechowiakiem z Grania w Chmurach? Teraz możecie sobie wylicytować taką możliwość.

Możliwości pomocy jest naprawdę wiele. A jeśli przy okazji można zobaczyć zjednoczone środowisko graczy i wyrwać nowy tytuł do swojej kolekcji, pozostaje tylko wziąć udział w akcji. Razem zróbmy coś wyjątkowego – Wybudujmy Świetlikowo!

Przydatne linki:

Kalendarz z gwiazdami w środku lata http://charytatywni.allegro.pl/kalendarz-z-gwiazdami-w-srodku-lata-swietlikowo-i5064166

 Figurka Rycerz Świetlikowa http://charytatywni.allegro.pl/figurka-rycerz-swietlikowa-swietlikowo-i5064316

 Maskotka Świetlik http://charytatywni.allegro.pl/recznie-szyta-maskotka-swietlik-swietlikowo-i5064154

 Spotkanie z Kamilem i Piotrkiem http://charytatywni.allegro.pl/gra-z-youtuberami-swietlikowo-i5064313

Organizatorzy:

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci: http://www.shd.org.pl/

Świetlikowo: http://www.swietlikowo.pl/
Serwis PrzyStole: http://www.przystole.org/
Partner główny: charytatywni.allegro.pl 

Wojciech Mikolajczak