Trzynasty wojownik pośród ruin cywilizacji!

Australia zawsze była kontynentem wielkich kontrastów. Wypalone słońcem piaski interioru sąsiadowały z dusznymi dżunglami wybrzeża i pokrytymi śniegiem szczytami gór. Wielkie miasta, dumne swymi wieżycami ze stali i szkła, górowały nad setkami mil pustych przestrzeni, gdzie nawet satelity nie potrafiły namierzyć ludzi, którzy sobie tego nie życzyli. Jednak bez względu na to, gdzie mieszkałeś, mogłeś mieć poczucie bezpieczeństwa. Nad całą Australią trzymała pieczę korporacja Cerbero. Czy chodziło o siły porządkowe, czy tarczę antyrakietową, wielkie “C” opatrzone czerwonym okiem wytrwale czuwało, aby żyło Ci się lepiej. Jednak pewnego dnia ta gigantyczna machina zawiodła, a w jej oszalałe tryby dostały się dziesiątki milionów ludzi…

Dziś mówi się, że pustkowia przynoszą śmierć każdemu, kto się w nie zapuści. Jednak ci, którzy to powtarzają, pewnie nigdy nie odwiedzili centrum New Sydney, nie zagłębili się w dzikie uliczki Canberry, ani nie zmierzyli z jednym z gangów Maleburn. Michael Paine, Miejski samuraj, zna wszystkie te miejsca. On i jemu podobni żyją pośród ruin umiejętnie omijając zagrożenia i grzebiąc w pozostałościach po dawnym dobrobycie. Choć on dnia zagłady minęły pokolenia, w wielkich miastach wciąż można znaleźć bezcenne skarby i stawić czoła krwiożerczym bestiom, które je opanowały. A kiedy już uda się coś zdobyć, trzeba to przecież komuś opchnąć. Michael równie dobrze radzi sobie w terenie, z ostrzem i gnatem przeciwko kłom i pazurom, co pośród stoisk handlarzy wymieniając zdobyte dobra. Jeśli zdecydujesz się zagrać w Rycerzy Pustkowi, poczujesz zimną stal i adrenalinę towarzyszącą jego kolejnej wyprawie w ruiny!

Z radością informujemy, że udało nam się zmieścić w pudełku z grą 1 dodatkowego rycerza! Dzięki wsparciu naszej akcji crowdfundingowej przez Michała Wawrzyniaka wzbogaciliśmy dla Was grę i teraz razem z postaciami z gry The Hunters macie do dyspozycji aż 15 rycerzy!

A w oczekiwaniu na grę możecie zmierzyć się z post-apokaliptyczną rzeczywistością. W ramach wielu projektów Michała znajduje się również niezwykle interesująca inicjatywa szkoleniowa Urban Samurai, która pozwala poczuć na własnej skórze ekstremalne warunki miejskiego środowiska. Zajrzycie na stronę i obejrzyjcie filmik!

Survivalowe obozy postapo Urban Samurai

Urban samurai_logo

Jeśli chodzi o ilustrację, to udało nam się zachęcić Olka Karcza do ostatniego wysiłku przed oddaniem gry do druku i jak zwykle nas nie zawiódł, choć czasu było naprawdę niewiele! Dziękujemy też Łukaszowi Sieroniowi ze Strojów Postapo za pomoc w zdjęciach i wypożyczenie stroju!

Michael Paine

Badger's Nest Marek Mydel