Samoskazanie na podziemną banicję

Australia po apokalipsie to prawdziwy raj na Ziemi. To miejsce, w którym wszyscy decydenci, ministrowie, premierzy i wielcy tego kontynentu wleźli pospołu w jedną głęboką dziurę i postanowili się w niej zagrzebać.

Tą dziurą jest Czerwony Grobowiec zamknięty w czeluściach góry Ururu, zaś jego mieszkańcy stanowią śmietankę dawnego establishmentu. Podobno w głębinach tej żelbetowej twierdzy czas nie ma znaczenia, a ważne persony dzień za dniem rozgrywają między sobą stawki o wszystko. Wiedzą one, że gdy sytuacja na zewnątrz się uspokoi, musi nastać jakiś nowy porządek świata, w którym odegrają ważne role. Uświadamiają sobie, że nikt nie zostawi ich w nurcie minionych wydarzeń, bo przecież dopóki istnieje cywilizacja, muszą też zachodzić nowe wydarzenia, w których odegrają pierwsze skrzypce.

Wiedzą to wszystko i nadal nie rozumieją, że świat zmienił swoje oblicze. Nikt już nie potrzebuje ich opinii, ani nie zważa na ich decyzje. Jedyne, po co dziś ocaleńcy przychodzą do Czerwonego Grobowca, to możliwość sięgnięcia po narzędzie ostatecznej zagłady. W silosach tego potężnego kompleksu obronnego wciąż drzemią głowice łaknące tysięcy ofiar, a jeśli dobrze się uwinąć, cała potęga dawnych dni będzie na Twoich usługach.

Jeśli zatem chcesz stać się częścią tej rzeczywistości, sięgnij po Rycerzy Pustkowi i ruszaj w głąb australijskiego interioru, by przypomnieć wszystkim, że światem nie rządzi ten, kto ma najwięcej do powiedzenia, lecz ten, kto trzyma palec na czerwonym przycisku…

Wielki bunkier ukryty w Górze Ururu jesteśmy winni Piotrowi Rossie, który niezawodnie zilustrował dla nas Czerwony Grobowiec, jedno ze specjalnych miejsc w grze.

Czerwony grobowiec_final_small

 

Badger's Nest Marek Mydel