GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #290
Games Fanatic publikuje tekst poświęcony Block in the West, który można uznać za wstępną prezentacje przed obszerniejszą analizą. Na fotografiach gra wygląda naprawdę imponująco, a niezbyt wysoka nota na BGG może być spowodowana faktem, że tytuł jest klasyfikowany w kategorii gier wojennych. Ze wspomnianego tekstu wyłania się jednak nieco inny obraz rozgrywki i dlatego niecierpliwie czekamy na recenzję.Kolejny artykuł z tego samego serwisu dotyczy gry, której premiera dopiero przed nami – 7 ronin.
Autorzy gry – Marek Mydel i Piotr Stankiewicz – opowiadają o procesie twórczym, inspiracji, mechanice i testach. Ostrzegam jednak, że lektura tekstu może zrodzić w Was głębsze zainteresowanie tytułem, co po pewnym czasie może skończyć się zakupem :).
Otwieranie pudełka z grą Zaginione Wyspy znajdziecie w materiale zamieszczonym przez Pawła Spryszyńskiego. Jak już wspominałem, idei tej kategorii filmów wciąż nie rozumiem, ale starając się być rzetelnym uprzejmie informuję :). Często obserwowanym zjawiskiem występującym planszówkowym świecie jest nagły wysyp tekstów na temat jednej gry, pochodzących od wielu autorów.
Planszoholik zdaje się jednak nie wpisywać w ten trend gdyż, przedstawia swoje wrażenia z rozgrywki w Periklesa. Krótki, ale ciekawy tekst, który z pewnością zainteresuje fanów gier, których tematykę osadzono w czasach antycznych.
Na PrzystankuLegnica znajdziecie krótki wywiad z Emilem Larsenem, autorem gry Burning Suns. Sama gra została udostępniona na platformie Kickstarter do samodzielnego wydrukowania.
Mimo przedświątecznych przygotowań Games Fanatic znajduje kilka chwil i sprawdza przydatność do rozgrywki 8 Masters’ Revenge. Z oceny końcowej 4/10 łatwo wywnioskować, że jeśli nie dysponujecie nadmiarem czasu to nie ma sensu marnować go na wspomniany wyżej tytuł. Zainteresowani konkretnymi argumentami, stojącymi za takim wynikiem punktowym, znajdą je oczywiście tekście recenzji.
Przystanek Planszówka prezentuje i ocenia Pokolenia. Pośród wielu zalet rozgrywki autor recenzji przyznaje, że obiegowe opinie dotycząc statyczności i małej innowacyjności gry są częściowo uzasadnione. Można odnieść wrażenie, że wymienione niedoskonałości są całkiem poważne, a jednak ostatecznie gra otrzymuje ocenę 9/10.
Niedawno w serwisie Games Fanatic mogliśmy przeczytać bardzo ostry (miejscami nawet brutalny), tekst poświęcony Babelo. Za kolejną recenzję gry odpowiada Dominika Gorgosz, która ze zdecydowanie większą gracją przedstawia swoją ocenę. Tytuł ponownie nie powala na kolana, ale pozbawiona negatywnych emocji ocena 2,5/5 pozwala sądzić, że gra jest po prostu przeciętna i niekoniecznie zasługuje na publiczne potępienie.
Bardzo pozytywna recenzja dodatku Czarni Jeźdźcy do gry karcianej Władca Pierścieni ukazała się za sprawą serwisu polter.pl. Po wydaniu werdyktu, autor artykułu wyraża nadzieje, że mimo braku oficjalnych zapowiedzi wkrótce doczekamy się kolejnych części Sagi. Ocena końcowa 9/10 mówi sama za siebie – rozszerzenie absolutnie obowiązkowe.
W świątecznym materiale Board Game Girl pod lupą znalazła się Oddville. Tytuł skierowany zarówno do planszówkowych wyjadaczy jak i mniej doświadczonych graczy. Ciekawa mechanika i dosyć proste zasady sprawiają, że mimo zastrzeżeń dotyczących wydania gra zyskuje przychylność recenzentów.
Niedawno po Tajemniczym Domostwie “przejechał się” Wookie, co nie uszło uwagi Ignacego Trzewiczka i zostało skomentowane w podcaście 2pionki. Tym razem gra trafia na stół Game Troll TV i najwyraźniej przypada do gustu recenzentowi, co odzwierciedla ocena końcowa 4+/6.