GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #287

 
NADCHODZĄCE WYDARZENIA:
Jeśli chcielibyście sprawdzić jakie gry mogą być dostępne na Pionku w najbliższy weekend, zajrzyjcie na oficjalną stronę imprezy. Organizatorzy zamieścili tam listę tytułów, ale niestety nie gwarantują jej pełnej poprawności. Mam nadzieję, że nikt nie trafi na brakującą pozycję, ale aby uniknąć ewentualnego rozczarowania, polecam podejść do niej z minimalnym dystansem.

– Dla osób, które nie wybierają się do Gliwic, a znajdą się akurat w okolicach Redy, szykuje się inna planszówkowa atrakcja zapowiadana przez Ja Ty Gry. Pierwsza edycja projektu ZGrana Reda już w sobotę w godzinach 13-18.

– Również gracze z Wyszkowa znajdą coś dla siebie w sobotnie popołudnie. Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa organizuje przedświąteczne spotkanie. Szczegóły czasoprzestrzenne znajdziecie na stronie grupy.

WYDAWNICTWA:

Portal Games zamieszcza doprecyzowanie zasad  do Tezeusza. Możliwości błędnej interpretacji reguł zostały w ten sposób mocno zredukowane. Zestawienie rewelacyjnie zredagowane, więc na pewno warto je wydrukować aby zawsze było pod ręką.
 

BLOGI:

polter.pl donosi o pojawieniu się gry Small World w wersji dla platform Android i PC. Zachęcam jednak do pozostania wiernym klasycznej odsłonie.

Trzecią część opowieści o wyścigu osadzonym w czasie II wojny światowej zamieszcza na swoim blogu Michał Ozon. Od początku cyklu przebieg zmagań przedstawiano w bardzo ciekawy sposób i chyba dlatego można odnieść wrażenie, że sam moment zwycięstwa jednego z graczy, jest nieco rozczarowujący w porównaniu z resztą rozgrywki. Prototyp gry będzie można zobaczyć na Pionku oraz w warszawskim klubie Agresor w piątek 13. grudnia – godziny niestety nie podano.

Jarosław Basałyga z wydawnictw FoxGames znajduje chwilę wolną od pracy, aby na łamach Games Fanatica powspominać tegoroczne targi w Essen. Najwyraźniej jednak spieszy mu się do wydania dwóch gier Asy Przestworzy oraz Władca Pierścieni, bo to co najbardziej zapadło mu w pamięci ujęto w zaledwie trzech kategoriach – hit, rozczarowanie i niespodzianka. Zatem czekamy na nadchodzące nowości :).

– Michał Malaszewski publikuje wpis dotyczący swoich doświadczeń związanych z grami kooperacyjnymi, a szczególny nacisk kładzie na Pandemica. Temat rzeka, ale jego potencjał dosyć słabo zagospodarowany przez autora tekstu.

– Po zrecenzowaniu Summoner Wars przyszedł czas na szczegółowe przyjrzenie się dwóm frakcjom – Elfom Feniksa i Orkom Tundrowym. Porady dotyczące poszczególnych jednostek opisane w tekście  Artura Tojzy na pewno sprawią, że łatwiej będzie optymalnie wykorzystać możliwości swojej talii. Oprócz tego poznamy łatwiej będzie przewidzieć nam potencjalne zagrożenia ze strony przeciwnika. Miejmy nadzieję, że autor pokusi się o cały cykl obejmujący jak najwięcej frakcji.

W najnowszym Gradaniu niemal półgodzinna prezentacja gry Spartacus: A Game of Blood and Treachery. Solidny materiał, więc mimo swojej długości nie jest męczący dla widza zainteresowanego grą. Zgodnie z zapowiedzią w tekście, wkrótce powinna pojawić się recenzja dodatku.

Piotr Haraszczak zapowiedział, że wraca do krainy gier planszowych. Mamy nadzieję, że pierwsze z zapowiadanych tekstów już niebawem.

RECENZJE:

Na Games Fanatic znajdziecie tekst poświęcony Buccaneer Bones. Myślę, że przymiotnik “miażdżąca” najlepiej oddaje charakter oceny 3/10. Autorowi recenzji szczerze współczuję tego doświadczenia.

WIDEORECENZJE:

– Poprzednio w Grach planszowych u Wookiego były Potwory do szafy zatem nie ma się czemu dziwić, że przyszedł czas na zrecenzowanie gry Potwory w Tokio. Wideo wyjazdowe Łukasza nagrane w rozszerzonym składzie wraz z Tymem i Przemem. Sensowne argumenty za i przeciw, a ponieważ nie wszystko podoba się recenzentom stąd ocena 7,5/10 (ale zaznaczone 7).

INNE:

Niezawodne trio z Dice TowerTom Vasel, Zee Garcia i Sam Healey – przedstawia kolejne trzykrotne top 10. Tym razem mowa o grach, które są po prostu małe, ale tylko jeśli chodzi o ich rozmiar. Nagranie może okazać się przydatne dla poszukujących pomysłu na świątecznych prezent.