Wydawnictwo Hobbity.eu poleca pod choinkę – gry planszowe dla dzieci

Rodzice kochają swoje dzieci, a dzieci kochają gry planszowe. W związku z tym każdy rodzic stanie kiedyś przed pytaniem: w co zagrać ze swoją pociechą, żeby się nie zanudzić, a przy okazji miło i z pożytkiem spędzić czas? Na szczęście epoka gier typu: rzuć kostką i porusz się o x pól powoli się kończy, bo na rynku pojawia się coraz więcej dobrych gier. Oto gry planszowe dla dzieci, które poleca wydawnictwo Hobbity:
 
 

Ami

Zaopiekuj się pieskiem grając w Ami”!
Do wyboru masz 12 ras o różnych wymaganiach. Dbaj o swoje psy, aby rozwijały się prawidłowo: karm, czesz, wyprowadzaj na spacer i zabieraj do weterynarza. Dzięki temu na pewno wyrosną na piękne psy, a przy odrobinie szczęścia wygrają wystawę psów rasowych.
Rasy dostępne w grze: jamnik, pudel, yorkshire terrier, beagle, seter irlandzki, labrador, owczarek szkocki, bokser, owczarek niemiecki, chart afgański, dog niemiecki, bernardyn.
Grając w „Ami”, dzieci przy okazji uczą się zarządzać kartami i dokonywać prostych wyborów.
„Ami” bardzo podoba się dzieciom w wieku 5-10 lat i równie świetnie sprawdza się jako gra familijna, dla całej rodziny.
 
 
Polowanie na skrzaty” to doskonałe połączenie gry karcianej z zabawą ruchową. Wszystkie dzieci, jednocześnie szukają kart, które wcześniej zostały schowane w określonym pomieszczeniu (pokój, dom, sala przedszkolna itp.). Gra trwa ok. 10 minut, a karty mają oznaczenia, sugerujące jak należy je ukryć i ile punktów są warte po znalezieniu. Na słowo START wszyscy uczestnicy zabawy wyruszają na poszukiwanie skrzatów. Oczywiście żaden z graczy nie może szukać w pomieszczeniu, w którym sam ukrył karty. Po upływie ustalonego czasu poszukiwania się kończą. Wszyscy gracze spotykają się, aby policzyć ile skrzatów udało im się odnaleźć. Gracz, który zebrał karty o najwyższej, łącznej wartości wygrywa grę.
Skrzaty Spryciarze mają specjalne zdolności i już niejednego wyprowadziły w pole. Dokładny opis działania Skrzatów Spryciarzy oraz inne warianty gry np. z animatorem, który sam chowa wszystkie karty, znajdziecie w krótkiej instrukcji.
Recenzja
 
 
Przenieś się w czasy króla Artura grając w grę „Merlin Zinzin”!
Piątka przyjaciół: Merlin, Lancelot, Ginewra, Artur i Viviana musi jak najszybciej dotrzeć do miasteczka i schronić się w nim przed potwornym kotem.
“Merlin Zinzin” to nowoczesna gra akcji, wymagająca od graczy współpracy oraz koordynacji ruchowej. Gra nie powoduje konfliktów, ponieważ jeśli graczom uda się osiągnąć wspólny cel – wygrywają wszyscy. Doskonale sprawdza się w gronie rodzinnym oraz na przyjęciach urodzinowych i integracyjnych. Przed rozpoczęciem rozgrywki ustala się w grze poziom trudności, dzięki temu ukończenie gry może być wyzwaniem również dla dorosłych.
 
 

To gra pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, która zintegruje wszystkich członków rodziny, od najmłodszego do najstarszego!Na początku gry losujesz domek dla swojej myszki. Nie mów nikomu gdzie mieszka! Domki myszek są bardziej lub mniej oddalone od pola START. W trakcie gry Twoja myszka może się przeprowadzić czyli zmienić domek. Aby wygrać wyścig musisz przechytrzyć swoich przeciwników, unikać zastawionych pułapek oraz groźnych kotów, które chcą Ci przeszkodzić w dotarciu do celu. Pierwsza myszka, która dotrze do swojego domku wygrywa!„Szalony wyścig polnych myszek” bardzo podoba się dzieciom w wieku 4-8 lat i równie świetnie sprawdza się jako gra familijna.

 
Radosnych rozgrywek z pociechami
życzą