GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #286

NADCHODZĄCE WYDARZENIA:

Im bliżej weekendu tym więcej informacji spływa z kwatery głównej Pionka. Sytuacja zaczyna wyglądać jak w szpiegowskim filmie – do internetu wycieka opis alternatywnych możliwości dojazdu, mapa okolicy, fotografia kluczowego obiektu oraz numer kontaktowy, pod którym w pogotowiu będzie czekać wsparcie logistyczne.

-Mimo że oficjalna strona Łódzkiego Fanklubu Star Wars jeszcze milczy, dotarła do nas informacja, że już w najbliższą sobotę, 14.12.2013, odbędzie się wigilijne spotkanie. Pośród wielu zapowiadanych atrakcji będzie okazja, aby rozegrać partię w  X-Winga.

Spis treści

WYDAWNICTWA:

– Fantasy Flight Games udostępniło na swojej stronie nowe materiały. Pierwszy z nich to opis jednostek jednej z frakcji w grze Warhammer: Diskwars. Kolejny dotyczy Battlelore(2nd ed.), a jest to 12-stronnicowy PDF zawierający rozbudowane idee i doprecyzowane zasady, przydatne w rozstrzyganiu sytuacji, które mogą zaistnieć w czasie rozgrywki. Ostatnim materiałem jest zaktualizowany FAQ do Battles of Westeros.

Portal Games prezentuje przykładową rozgrywkę w Neuroshimę Hex 3.0. Całość przedstawiona w niewiele ponad 15 minut. Posterunek prowadzi Michał, a dowództwo nad armią Molocha przejmuje Ola. Dodam tylko, że starcie nie kończy się remisem.

BLOGI:

– Jeśli chodzi o zakupy prezentów świątecznych to powoli wkraczamy w krytyczny etap. Jeśli podejdziecie do niego z Pełną parą wszystko skończy się dobrze. Iwona i Adam publikują najlepsze do tej pory zestawienie gier, które na pewno sprawdzą się jako prezenty pod choinką. Znajdziecie w nim porządne opisy, orientacyjną cena i linki do obszerniejszych informacji.

– Przemyślenia na temat balansu pomiędzy realizmem a płynnością rozgrywki w grach wojennych przedstawia Piotr Słaby. Oprócz tego, na końcu zamieszcza wyczerpującą wideorecenzję gry Maria, którą ostatecznie zdecydowanie poleca.

RECENZJE:

Zgodnie z obietnicą Marta z Board Game Girl prezentuje swoją pierwszą recenzję. Postanowiła zmierzyć się z Kolejką. Całkiem odważnie, biorąc pod uwagę, że autor gry – Karol Madaj – został niedawno odznaczony przez Prezydenta RP. Sprawdźcie jak jej poszło. Moim zdaniem recenzja, w porównaniu z innymi, jest bardzo konkurencyjna…

Artur Tojza za pośrednictwem W pajęczej sieci udostępnia swoją ocenę karcianki Summoner Wars: Elfy Feniksa vs. Tundrowe Orki. Oprócz klasycznego opisu zawartości pudełka oraz mechaniki dowiadujemy się również jak gra sprawdza się dla graczy z różnych grup wiekowych.

Po raz kolejny w tym tygodniu recenzję karcianki Bohaterowie Wyklęci przedstawiono na portalu poświęconym historii. Można zatem spodziewać się, że obok opisu samej mechaniki ponownie poruszony zostanie aspekt przedstawienia w grze powojennych losów żołnierzy Armii Krajowej.- Wojtek Dziwok zamieszcza wpis dotyczący łamigłówek z serii Revomaze. Produkt intrygujący ale  zdecydowanie przeznaczony do osób obdarzonych anielską cierpliwością.

Na stronie Kobieta i planszówki pojawiła się, krótka i lekka recenzja Tzolk’ina. Tylko dlaczego montowanie planszy odbywa się dopiero na samym końcu?