GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #285

 
NADCHODZĄCE WYDARZENIA:
Nowinki dotyczące Pionka pojawiają codziennie. W najświeższej dostajemy zapowiedź turnieju w Netrunnera oraz Giełdy Gier Używanych. W dodatku, przy okazji zawierania transakcji w drugim obiegu, kupujący mogą wygrać coś, co ucieszyłoby każdego gracza.

WYDAWNICTWA:

Galakta podsumowuje grudniowe dodatki do swoich gier i podaje konkretną datę ich wysyłki do sklepów. Zapowiada również dwie premiery związane z karciankami Android: Netrunner LCG i Star Wars LCG.
 
– Dodatek do Tzolk’ina doczekał się tłumaczenia zasad na język polski. Możecie pobrać je ze strony wydawnictwa Rebel. Skoro jest już instrukcja, to premiery samego dodatku należy spodziewać się lada chwila. Chyba najwyższa pora aby zgromadzić odpowiednie środki finansowe.

BLOGI:

Board Game Girl powiększa skład. Marta Okrasa oficjalnie dołącza do redakcji, zamieszcza kilka słów o sobie i od razu obiecuje publikację recenzji gry Kolejka w dniu dzisiejszym. Trzymamy za słowo :).

polter.pl zachęca do wzięcia udziału w konkursie, którym nagrodą jest gra historyczna Rok 1863. Formuła wydaje się prosta polub-udostępnij-polub ale doczytajcie dokładnie. Pierwszy egzemplarz losowany po przekroczeniu 500 polubień, a drugi dopiero po rozbiciu 1000!

RECENZJE:

 – Na stół recenzentów z Games Fanatic trafia Sekigahara. Tekst bardzo obszerny i wyczerpujący. Oprócz recenzji właściwej mamy krótką zadumę nad kondycją i statusem gier wojennych w Polsce. Ostateczny werdykt to 9/10.

Kolejna recenzja iKNOW, tym razem opublikowana przez Ciekawe gry. Wynik pozytywny, natomiast autorzy nie pozostają całkowicie bezkrytyczni i oprócz zalet wskazują aspekty, które nie każdemu graczowi przypadną do gustu. Warto zapoznać się, przed ewentualnym zakupem.

WIDEORECENZJE:

– Marco Arnaudo przygląda się dodatkowym komponentom dla gier oferowanym na Kickstarterze. Prezentacja zdecydowanie inspirująca do wykonania niektórych drobiazgów samodzielnie.