Wydawnictwo Hobbity.eu poleca – rodzinne gry planszowe

Wydawnictwo Hobbity.eu poleca rodzinne gry planszowe
Nie ma to jak rodzinna rozgrywka w grę planszową! Okres świąteczny wciąż trwa, przed nami Boże Narodzenie, a potem Sylwester, więc w każdej planszówkowej rodzinie zbliża się czas wspólnego grania. Jakie pudełka wyjąć na rodzinny stół, gdy za oknem sypie śnieg, a w powietrzu unosi się zapach domowych wypieków? Oto, co dla rodzin poleca wydawnictwo Hobbity:
El Bazar Czy potrafisz ułożyć z drewnianych elementów łódkę, miecz lub mysz w taki sposób, aby pozostali gracze odgadli co jest narysowane na Twojej karcie?
Właśnie do sklepów trafiła nowa na polskim rynku, rodzinna gra planszowa: „El Bazar”. Ma wszystkie cechy przeboju świątecznego – jest szybka, łatwa do nauczenia i łączy pokolenia. Mechanika jest prosta: w wariancie podstawowym, w swojej rundzie dostajesz kartę z obrazkiem należącym do 1 z 6 kategorii i starasz się ułożyć otrzymany obrazek za pomocą drewnianych elementów i sznurka. Jeśli ktoś odgadnie, co układasz dostajecie po punkcie. Zabawa polega na tym, że czas jest ograniczony, elementy drewniane geometryczne, a obrazki bywają złożone. Możemy też sobie utrudnić grę, nie podając zgadującym, do jakiej kategorii należy układany obrazek, ale wtedy wymagana jest duża wyobraźnia. Dobra zabawa i dużo śmiechu gwarantowane.
Kup El Bazar w świątecznej promocji.
Tokaido – Po zabawnej rozgrywce w El Bazar, czas wyruszyć w drogę. W grze „Tokaido”, każdy gracz wciela się w rolę Podróżnika, przemierzającego legendarny japoński szlak łączący Tokio i Kioto. W tej grze nie trzeba się spieszyć – wygra ten kto będzie miał najpiękniejszą i najciekawszą podróż! Czyż nie brzmi to świątecznie?
Mechanika nie jest skomplikowana: w grze nie używamy kostki, a porusza się zawsze ta osoba, która jest ostatnia na trasie. Podczas gry zatrzymujemy się na punktach widokowych, gorących źródłach oraz wydajemy pieniądze w sklepach z pamiątkami i gospodach. Każde z pól, na których się zatrzymamy przynosi korzyści, lecz kluczem do zwycięstwa jest wybranie pól najlepszych dla naszej postaci i dobre zaplanowanie naszej podróży.
Gra się bardzo przyjemnie, a wrażenia estetyczne stoją na najwyższym poziomie, bo „Tokaido” to naszym zdaniem jedna z najładniejszych gier na świecie.
Augustus – po powrocie z Japonii czas przenieść się w czasy starożytnego Rzymu. W grze „Augustus” wcielamy się w role urzędników rzymskich i rywalizujemy o tytuł konsula. Zdobywamy wpływy w prowincjach i przekonujemy opornych senatorów do swojej kandydatury.
Niektórzy porównują mechanikę tej gry do bingo, ale to bardzo upraszczające porównanie. Do zwycięstwa w Augustusie potrzebny jest zmysł strategiczny – musimy tak dobierać Misje i zarządzać swoimi legionami, aby na końcu gry zdobyć jak najwięcej punktów. Poszczególne Misje łączą się ze sobą, przynoszą różne efekty i wymagają innych zestawów legionów do ukończenia.
Wiele dróg do zwycięstwa, świetna skalowalność i proste zasady czynią z Augustusa super kandydata do rodzinnej gry roku!
Lady Alice – na koniec dnia dobrze jest rozwiązać zagadkę detektywistyczną. Miłośnicy gier dedukcyjnych będą zachwyceni, gdyż gra „Lady Alice” przenosi nas w czasy legendarnego detektywa – Sherlocka Holmesa. Musimy wcielić się w rolę jego małych pomocników z Baker Street i rozwiązać zagadkę porwania słynnego podróżnika, przygotowaną dla nas przez samego mistrza dedukcji. Wyposażeni w obrotowy notes i wizytówki Sherlocka wychodzimy na ulice, by zmierzyć się z zagadką. Interesującym rozwiązaniem, nietypowym w grach detektywistycznych, jest zakończenie – wygrywa gracz który, na końcu gry będzie miał najwięcej punktów – czyli ten, kto najlepiej dedukował, blefował, ryzykował i typował przez całą grę, a niekoniecznie ten, który trafnie odgadł tytułową zagadkę.
„Lady Alice” to solidna i ciekawa gra detektywistyczna. Klimatyczna oprawa graficzna i niebanalne reguły sprawiają, że z przyjemnością może zasiąść do niej cała rodzina.
Zostań naszym fanem i kup “Lady Alice” 7 % taniej.Dzięki tym grom, można zachęcić rodziców, dziadków, kuzynostwo i wujostwo do radosnego, rodzinnego grania. Wesołych Świąt
Ps: W następnym odcinku napiszemy o grach dla dzieci.