GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #284

NADCHODZĄCE WYDARZENIA:

Króciutką informację na oficjalnej stronie imprezy dorzucają organizatorzy. Z notatki dowiecie się co na najbliższy weekend w Gliwicach szykuje wydawnictwo Planszóweczka.

WYDAWNICTWA:

Galakta znów zamieszcza urozmaicenie do swoich produkcji – tym razem skierowane do graczy, którzy mają dostęp do obu gier z linii Hobbit. Dzięki udostępnionemu wariantowi zasad możliwe jest połączenie komponentów z Niezwykłej podróży oraz Pustkowia Smauga tak aby rozegrać Wielką Przygodę.

BLOGI:

Board Game Girl wpisuje się w przedświąteczny trend i proponuje 10 gier, które mogą sprawdzić się jako prezenty dla całej rodziny. Lista zbalansowana pod względem tematyki i stażu gier na rynku – oprócz tytułów znanych od dłuższego czasu mamy też kilka tegorocznych nowości.

O pomysłach na prezenty (nie tylko świąteczne) piszą także Ciekawe Gry. Przegląd gier w  7 kategoriach skomponowany przez czwórkę redaktorów. O każdym tytule kilka słów, zatem lista nieźle posłuży do wstępnego rozeznania przed głębszą analizą.

– Games Fanatic informuje o pojawieniu się w sprzedaży nowej gry z serii Activity. Tym razem otrzymujemy produkt skierowany do młodszych graczy – Activity Junior. 

Planszoholik wspomina rozgrywkę w Tzolk’in Kalendarz Majów. Morał z wpisu taki, że cwaniakowanie nie zawsze daje zwycięstwo :).

Piwo i planszówki zamieszcza nowy wpis. Nie dajcie się jednak zwieść – temat dzisiejszego tekstu tylko połowicznie wpisuje się w nazwę bloga i nie chodzi tu bynajmniej o gry.

RECENZJE:

 Artur Tojza na łamach W pajęczej sieci recenzuje jednego z Munchkinów a mianowicie tego z Karaibów. Nie rozwodzi się nad mechaniką, ale opisuje detale związane z tą gałęzią i dodaje jak wypada ona w porównaniu do Munchkin Cthulu.

Games Fanatic recenzuje Relic Runners i zostaje zaskoczony. Efektem są cztery plusy i tylko jeden minus, a 4 do 1 to tyle co 8/10.

– Rodzinna Rozrywka 24/7 poluje na Robale. Gra ma już swoje latka zatem warto spojrzeć na nią świeżym okiem. Recenzja obowiązkowa dla tych, którzy tego tytułu jeszcze nie znają. Pozostali powinni przynajmniej sprawdzić co tak zachwyciło autorów tekstu, że wystawili Robalom ocenę 6/6.

WIDEORECENZJE:

Ola i Wookie bardzo szybko recenzują Potwory do szafy – grę kooperacyjną skierowaną do młodych adeptów planszówkowej pasji. A może sami boicie się potworów? Według recenzentów gra może pomóc Wam poradzić sobie z tymi lękami. Ocena końcowa (niemalże pominięta!): Ola daje 7, Łukasz przebija na 8 i tak już zostaje.

Marco Arnaudo zawsze recenzuje skrupulatnie ale bez przedłużania. Dziś nic w tej kwestii nie ulega zmianie, na stole ląduje Dungeon Roll i po 12 minutach wszystko jest jasne. Rzecz ostatnio rzadko spotykana u naszych rodzimych recenzentów – ocena zdecydowanie krytyczna.

– Kaja Sadowski Joanna Gaskell ze Starlit Citadel udostępniają recenzję Firefly: The Game. Gra jeszcze nie jest dostępna w polskich sklepach, ale może tym bardziej warto przygotować się zawczasu, aby nie podejmować pochopnych decyzji kiedy nadejdzie Ten Dzień :). Sporo argumentów za i przeciw.

INNE:

– Dla tych, którzy (tak jak ja) przegapili sesję Q&A na żywo z Tomem Vaselem, jest jeszcze ratunek. Możemy obejrzeć całość “na nieżywo” – oczywiście trzeba zadowolić się tylko pytaniami już zadanymi (żeby potem nie było pretensji w komentarzach).