GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #283

PREZENTY NA ŚWIĘTA:

– Trwa Wielka Świąteczna Promocja sklepu Hobbity.pl. Codziennie pojawiają się nowe tytuły. Warto też polubić ich fanpage, by zyskać dodatkowe 7 % rabatu.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA:

– Kolejna porcja powodów dla których warto wybrać się do Gliwic w dniach 14-15. grudnia. Organizatorzy zapowiadają pojawienie się aż 24 gier, które nigdy wcześniej nie gościły na Pionku. Gracze zainteresowani klasykami  Twilight Imperium, Runewars lub prototypem gry Pan Lodowego Ogrodu również powinni się pofatygować. Szczególnie, że za wstęp należy się tylko “symboliczna złotówka”.

BLOGI:

– Board Game Girl ogłasza wyniki Mikołajkowego konkursu. Zwycięzcy gratulujemy a pozostałym polecamy zapoznać się z tekstem, który przekonał jury – może następnym razem łatwiej będzie wstrzelić się w gusta.

–  Michał Ozon kontynuuje swoją opowieść o rozgrywce w 1944: Monty vs. Patton –  Wyścig do Renu. Mija kolejnych 5 tur, ale wciąż nie ma pewności kto okaże się zwycięzcą.

– polter.pl przypomina o tezeuszowych paragrafówkach udostępnianych już od pewnego czasu przez Portal. Oczywiście Tezeusz nie jest wymagany do dobrej zabawy, ale obcowanie ze wspomnianymi PDF-ami grozi pojawieniem się chęci zakupu. Efekt ten może zostać szczególnie spotęgowany u osób, które postanowią zapoznać się z zawartością wszystkich plików za jednym zamachem.

– Klamoty Mamuta raczą nas cytatem z powieści Wiesława Myśliwskiego “Traktat o łuskaniu fasoli. Nic dodać nic ująć…

WIDEORECENZJE:

–  Dla zainteresowanych tytułem Eldritch Horror wideorecenzja z kilkoma interesującymi porównaniami do Arkham Horror przygotowana przez Board Game Brawl.