Modell-hobby-spiel – kolejne newsy

Czas na kolejną porcję ciekawostek związanych z wystawą Modelarstwa, Kreatywnego Hobby, Gier i Zabawek modell-hobby-spiel w Lipsku. Od kilku lat systematycznie zwiększa się liczba atrakcji związanych z nowoczesnymi planszówkami. Pisaliśmy już o planowanym finale Ligi Scrabble oraz o polskim akcencie – stoisku Q-workshop.

ATRAKCJE DLA GRACZY

Oczywiście w trakcie targów będzie można zapoznać się z nowościami, ale również pograć w tzw. games roomach, w których będą na Was czekały osoby tłumaczące zasady. Dla dzieci sporą atrakcją będą gry w wersji XXL przygotowane m.in. przez wydawnictwo HABA. W programie są też turnieje np. w Qwirkle i w 7 cudów świata.

PRESTIŻOWA NAGRODA

W drugi dzień targów (4 października) po raz piąty poznamy zwycięzcę konkursu GRAF LUDO. Nagroda ta jest przyznawana za najlepszą grafikę w dwóch kategoriach: gry dla dzieci i gry rodzinne. Dwanaście gier, które w tym roku walczą o te wyróżnienia, wybrało siedmioosobowe jury złożone z osób związanych z branżą gier planszowych, m.in. dziennikarzy, czy grafików. W kategorii gier rodzinnych nominowano: Brügge (autor grafiki: Michael Menzel, autor gry: Stefan Feld), Die Legenden von Andor (autor gry i grafiki: Michael Menzel), Die Zwerge (grafika: Jarek Nocon, autorzy gry: Michael Palm, Lukas Zach), Jagdrevier (grafika: Victor Boden, autorzy gry: Wolfgang Dirscherl, Sybille Dirscherl), Ladies & Gentlemen (grafika: Mélanie Fuentes, autor: Loic Lamy) oraz Lady Alice (grafika: Jean-Marie Minguez, autor: Ludovic Gaillard). W kategorii gier dla dzieci wybrano: Die monsterstarke Musikschule (grafika: Joachim Krause, ideo, Serviceplan, kinetic, DE Ravensburger, Vera Bolze, autor: Kai Haferkamp), Nacht der magischen Schatten (grafika: Marc Robitzky, autor: Kai Haferkamp), Die verzauberten Rumpelriesen (grafika: Rolf Vogt, autorzy: Carlo Emanuele Lanzavecchia, Walter Obert), Gespensterturm (grafika: Doris Matthäus, autor: Heinz Meister), Gold am Orinoko (grafika: Michael Menzel, autor: Bernhard Weber), Im großen Zauberwald (grafika: Michael Menzel, autor: Carlo A. Rossi). Jeszcze w sierpniu poznamy finalistów: po trzy tytuły w każdej z kategorii.

WAŻNE INFORMACJE

Przypomnijmy, wystawa w Lipsku odbędzie się w tym roku między 3 a 6 października. Bilet jednodniowy kosztuje 10,50 euro (ulgowy 7,50). Bilet na całe targi to koszt 19 euro. Za bilet wstępu dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat zapłacimy 5 euro (dzieci do 6 roku życia wchodzą bezpłatnie). Bilety można nabyć nie tylko w kasie, ale również poprzez stronę internetową:

Dominika Gorgosz