Modell-hobby-spiel

Wprawdzie do października jeszcze daleko, ale przygotowania do tegorocznej edycji Wystawy Modelarstwa, Kreatywnego Hobby, Gier i Zabawek modell-hobby-spiel trwają w najlepsze.  
Tym razem organizatorzy zapraszają do Lipska w pierwszy weekend października. Od 3 do 6 października przygotowano naprawdę sporo atrakcji. Swoją ofertę zaprezentuje 650 wystawców. W targach natomiast uczestniczy za każdym razem około 100 tysięcy odwiedzających. To prawdziwa mekka dla fanów modelarstwa, ale co roku przybywa też atrakcji dla miłośników gier planszowych. O poszczególnych atrakcjach będziemy Was na bieżąco informować

Polski akcent

Po raz pierwszy na tych targach zaprezentuje się Q-workshop, czyli największy na świecie producent niezwykłych kości do gier RPG i planszowych. Nie każdy wie, że firma ta wywodzi się z Polski i pomimo stale rozwijającej się sieci sprzedaży, cały czas ma siedzibę w naszym kraju. Ich kości mogliśmy już oglądać w Niemczech np. na targach SPIEL w Essen. Teraz przyszedł czas na targi w Lipsku. Warto dodać, że Q-workshop ma już na swoim koncie różne nagrody. Między innymi firma dwukrotnie otrzymała ważną amerykańską nagrodę Origins Award za najlepsze akcesoria do gry.

Liga Scrabble 2013

Nie zabraknie też atrakcji dla fanów Scrabble. Podczas targów w Lipsku poznamy najlepszego gracza krajów niemieckojęzycznych. W programie jest finał turnieju, do którego eliminacje przeprowadzane były w ostatnich miesiącach w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W Lipsku dojdzie do „ostatecznego starcia”, a 4 października o godz. 16.30 poznamy zwycięzcę. Warto dodać, że gracze walczą o atrakcyjne nagrody pieniężne. Zwycięzca otrzyma dwa tysiące euro.

Więcej informacji na temat targów znajdziecie na stronie www.modell-hobby-spiel.de. Uruchomiona jest też jej polska wersja, na której można znaleźć podstawowe informacje dla zwiedzających.

Dominika Gorgosz