Gry planszowe w pigułce #91

Frédéric Henry – autor gry Timeline, której recenzja pojawiła się na naszej stronie tydzień temu, zaprojektował nową grę pod tytułem Cardline: Animaux. Ma ona być oparta na tej samej mechanice co Timeline, a jej motywem przewodnim będą zwierzęta. Jak podaje wydawnictwo Asmodee, francuska edycja gry będzie miała premierę jeszcze w tym roku.

– Na stronie wydawnictwa Portal pojawił się najnowszy numer Gwiezdnego Pirata, a nim między innymi materiały do Robinsona Crusoe i Winter. Magazyn w formie elektronicznej możecie przeglądać online lub pobrać plik pdf.

– Klasyczna gra El Grande, zdobywca Spiel des Jahres w ’96 roku została wydana w nowej odświeżonej szacie graficznej. Aby zobaczyć, jak wygląda, kliknijcie tutaj.

– Portal BoardGamesGeek opublikował nowy odcinek serii Designers Diary, w którym Dan Cassar, autor gry Caveman opowiada o genezie powstania swojej gry oraz o tym jak pomysł ewoluował z biegiem czasu.

– W serwisie Esensja pojawiła się recenzja autorstwa Jakuba Małeckiego gry 1984: Animal Farm wydanej w tym roku przez Kuźnię Gier.

– Serwis GamesFanatic opublikował artykuł o grach edukacyjnych wydawnictwa Granna. Jeśli wobec zbliżających się świąt szukacie prezentu dla dziecka zajrzyjcie na tę stronę.