Gry planszowe w pigułce #92

Kuźnia Gier opublikowała podsumowanie listopada 2012. Znajdziecie w nim skrót najważniejszych wydarzeń z życia Wydawnictwa wraz z linkami do recenzji i wideorecenzji gier wydawnictwa, które pojawiły się w ubiegłym miesiącu w sieci.

– Wydawnictwo Bard zapowiedziało premierę polskiej wersji językowej gry Terra Mystica – jednego z hitów Essen 2012. Premiery gry należy się spodziewać w kwietniu 2013. Pozostaje czekać!

– Jak informuje Wydawnictwo Portal na swojej stronie, najnowsza gra Ignacego Trzewiczka Robinson Crusoe Adventure on the Cursed Island zostanie wydana w Chinach i Rosji. Prawa do tego tytułu kupiły wydawnictwa Hobbyworld (Rosja) oraz MYBG Co. (Chiny). Jak widać ekspansja wersji językowych Robinsona Crusoe postępuje. Z pewnością pomogą one grze wspinać się systematycznie po szczeblach rankingu BGG.

Rebel.pl zapowiedział na Facebooku premierę gry Pictomania – gry imprezowej polegającej na tworzeniu rysunków zgodnie z wylosowanym hasłem i zgadywaniu “co autor miał na myśli”. Gra dostępna od 5 grudnia 2012 r.

– W serwisie polter.pl pojawiła się wyczerpująca recenzja gry logicznej Caminos.