Cube – Factory of Ideas – nowe wydawnictwo na rynku gier planszowych.

Poznańska firma Cube z rynkiem gier związana jest już od dawna. Ciągły, dynamiczny rozwój pozwolił nam otworzyć się na różne gałęzie naszego planszówkowego światka. I dlatego dzisiaj niezmiernie miło jest nam ogłosić, że pod szyldem „Cube – Factory of Ideas” rozpoczynamy działalność wydawniczą.

Już na początku przyszłego roku nakładem naszego wydawnictwa ukażą się dwie świetne gry:

Schotten-Totten – to propozycja, której fanom karcianek nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jest to klasyczna już dzisiaj, taktyczna karcianka dla dwóch osób, autorstwa Reinera Knizii. Graczom przyjdzie się wcielić w przywódców jednej z dwóch szkockich wiosek, której mieszkańcy rok w rok toczą morderczy bój o władzę nad pobliskim, górskim pastwiskiem. Polskie wydanie gry otrzyma zupełnie nową, humorystyczną szatę graficzną oraz poprawione zasady, jest też poszerzone o karty specjalne

Kłamca, Kłamca – to szybka gra karciana autorstwa Łukasza „Wookiego” Woźniaka. W Kłamcy, Kłamcy nawet do 10 graczy będzie musiało wykazać się umiejętnością skutecznego blefu, zdolnością kłamania, oszukiwania i wyprowadzania wszystkich w pole z zachowaniem „pokerowej twarzy”. Tutaj nawet nieopatrzne mrugnięcie okiem może zdradzić Wasze zamiary i zniweczyć szansę na zwycięstwo. Gra charakteryzuje się prostymi zasadami, szybkim czasem rozgrywki i oryginalną, niecodzienną szatą graficzną utrzymaną w klimacie noir.

Powyższe gry to jednak dopiero początek. W kolejce do wydania w 2013 roku czekają już bowiem m.in. : gra ze ścisłej czołówki Boardgamegeek, coś dla zadeklarowanych fanów Munchkin’a oraz innowacyjna gra w klimacie kryminalnym.

Po więcej informacji, aktualizacje planów wydawniczych, grafiki naszych gier zapraszamy na facebooka.