Planszowa Majówka z Board Times (wspierana przez Planszówki w Opactwie)

Chcesz wyrwać się z domu i odpocząć? Spędzić czas z przyjaciółmi, poznać nowych ludzi zafascynowanych planszówkami i zamieszkać na chwilę w dawnym opactwie zwanym polskim Carcassonne? Lepiej poznać gry, które wygrały w tegorocznym Plebiscycie Planszowe Gram Prix i wziąć udział turniejach z nagrodami? Spędzić długi majowy weekend grając w planszówki tak długo jak masz na to ochotę? Jeśli tak zapraszamy na Majówkę z Board Times (wspieraną przez Planszówki w Opactwie).


Kiedy: od 02.05.2024 do 05.05.2024

Gdzie: Jarosław na Podkarpaciu, w Starym Opactwie Pobenedyktyńskim (www.opactwo.pl)


Biblioteka gier i miejsce do grania

Uczestnicy mają do dyspozycji jedną dużą salę i dwie mniejsze, wszystkie ze stolikami przygotowanymi do grania.

Do wypożyczenia około 500 tytułów, w tym nowości. Gry z różnych gatunków zarówno dla graczy początkujących jak i zaawansowanych. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 
Listę gier znajdziecie tutaj (na pewno zostanie ona poszerzona o kilka tytułów)
Konwencja tej części wydarzenia jest taka: uczestnicy mogą korzystać z dostępnych gier bez ograniczeń. Organizator nie zapewnia animatorów tłumaczących zasady, aczkolwiek w miarę możliwości będzie służył życzliwą pomoc w tym względzie.
Zarówno gry jak i pomieszczenia do grania dostępne są przez całą dobę.

Turnieje z nagrodami

W trakcie wydarzenia odbędą się turnieje z nagrodami (szczegóły i nagrody zostaną podane wkrótce)
Turnie w Dice Throne (fantasy lub Marvel)

Turniej w Wirusa

Turniej w Drako (możliwość zmiany tytułu)

 Wielki QUIZ wiedzy o Planszowym Gram Prix

W trakcie dziewięciu edycji Planszowego Gram Prix, nagrodzonych zostało sporo dobrych gier, a że nie samymi nowościami człowiek żyje, uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat tych planszówek i przy okazji wygrać fajne nagrody. Uczestnictwo oczywiście dobrowolne dla tych, którzy chcą się sprawdzić. 


“Dramy, bany i nagany”, czyli prelekcja, jakiej jeszcze nie było

Historia Board Times obfitowała w różne ciekawe momenty, o których wiedzą tylko wtajemniczeni. Było trochę wtop, kryzysów i punktów zwrotnych. Chętni uczestnicy będa mieli możliwość wysłuchania kilku ciekawych historii z ust Redaktora Naczelnego Board Times. Zapraszamy na “Dramy, bany i nagany”.

Kawa na ławę

Nie ma Planszowego Gram Prix bez graczy i gracze mają wpływ na to jak wygląda Plebiscyt. Przez cały czas trwania wydarzenia będziesz mógł porozmawiać z Organizatorem i przekazać mu swoje uwagi i pomysły. 

Miejsce

Zamieszkasz w XVII wiecznym kompleksie klasztornym Pobenedyktyńskim, który liczy prawie 5 hektarów zamkniętego murami terenu.

W obrębie znajduje się przedszkole z placem zabaw dla dzieci,  kawiarenka z domowymi ciastami oraz pamiątkami, miejsce na ognisko, park na spacery, wiele wystaw między innymi baszta węgierska z ekspozycja Muzeum Narodowego Węgier, sala z pamiątkami papieskimi oraz unikatowa na skalę całego świata Czarna Kaplica. W mieście Jarosław są liczne zabytki sakralne. Oprócz tego zaprasza Muzeum, dwie trasy podziemne na starym rynku.

Koszt, pokoje i wyżywienie

Cena za udział w całym wydarzeniu:

550 zł od osoby (dopłata do pokoju 1-osobowego 120 zł);
Wyżywienie w cenie pobytu: 3 śniadania, 3 obiady i 3 kolacje. Wszystkie w formie domowych posiłków. Dodatkowo 3 maja wspólny grill.

Pokoje: 2, 3, 4 i 5-osobowe z łazienkami.


Wydarzenie rozpoczyna się 02 maja od kolacji i nocnego grania a kończy 5 maja obiadem — uczestnicy mają możliwość pozostania i grania do godz. 19.00. Zakwaterowanie w pokojach rozpoczyna się 02 maja od godz. 16.00

W przerwach od grania można wybrać się do kawiarenki z domowymi wypiekami, znajdującej się w budynku. Dla gości Opactwa – atrakcyjne ceny.

Zapisy do 28.04. 2024 pod numerem telefonu 604-958-242 (Adrian).

W wydarzeniu łącznie może uczestniczyć do 80 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenie zostanie potwierdzone po wpłacie zaliczki* 150 zł od osoby.

Wpłaty prosimy dokonać na konto:

Przystań św. Benedykta

  1. Benedyktyńska 5

37-500 Jarosław

NIP: 792-221-77-63

Nr konta: 09 1240 2571 1111 0010 1935 1260

Tytułem: Planszowa majówka

* Jeśli z winy organizatora nie dojdzie do planowanego wydarzenia, zaliczka zostanie zwrócona w całości

 

Krzysztof Pilch