11 urodziny Board Times – dołącz do Patronów i zdobądź wyjątkowe nagrody

Mam na imię Krzysztof pasjonuję się grami planszowymi już bardzo długo. Od 2012 roku tworzę serwis internetowy Board Times, w którym wraz z innymi redaktorami dzielę się tą pasją. W trakcie mojej planszówkowej przygody udało mi się poznać wielu fantastycznych ludzi i doświadczyć na własnej skórze tego, że gry planszowe mogą łączyć różne osoby, nieraz o skrajnie odmiennych światopoglądach. Drugą przygodę zacząłem gdy wymyśliłem plebiscyt Planszowe Gram Prix, który nauczył mnie, że warto słuchać ludzi i nie bać się zmian. Dlatego też PGP ciągle ewoluuje, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby zarówno głosujących graczy jak i wydawców, którzy biorą udział w tym przedsięwzięciu. 

Dwa kryzysy czyli o lęku i nadziei

W związku z tym, ze jakiś czas temu stuknęły mi cztery dychy, w ramach kryzysu wieku średniego postanowiłem powiedzieć “sprawdzam” i dowiedzieć się czy znajdzie się kilkadziesiąt osób, które uznają to co współtworzę za warte wsparcia finansowego. Szczerze powiedziawszy ten pomysł budzi we mnie zarówno nadzieję jak i obawy. No bo przecież Board Times to jednak słowo pisane a, jak powiedział mi kiedyś jeden z wydawców, “teraz liczą się kanały na YouTube i Social Media”. 

Uwielbiam gry z klimatem “Zombicide: Czarnej Plagi” niestety nie ma już w mojej kolekcji.

 

Drugi kryzys, o którym mowa w śródtytule wiąże się z finansami. Coraz częściej staję przed wyborem – czy wolny czas przeznaczyć na ogarnięcie Board Times, czy też na pisanie jakiegoś tekstu na zlecenie, co pozwoli mi na uzupełnienie domowego budżetu. Zdecydowanie wolałbym to pierwsze, ale sami rozumiecie. Dlatego bardzo chciałbym, żeby się udało i żeby to Board Times i Planszowe Gram Prix stało się moim stałym zleceniem. Bo pomysłów mam wiele, ale czasu na ich realizację już niekoniecznie.

Z moimi byłymi uczniami po satysfakcjonującej partii w “Waste Knights”

Sukces sukcesowi nierówny

Co to jednak znaczy, “żeby się udało”? Jaka jest moja miara sukcesu? W jednym z progów napisałem, że nagroda w formie turniejów z nagrodami na Board Games Arena odblokuje się po osiągnięciu finansowania na poziomie 600 zł/m-c. Będę się cieszył jeśli to się uda. Za duży sukces i w sumie jest to moje marzenie, które pozwoli mi mocniej skupić się na Board Times i Planszowym Gram Prix jest finansowanie na poziomie 1000 zł/m-c. Czy to się uda? Nie mam pojęcia ale już teraz jestem bardzo wdzięczny za mnóstwo życzliwych ludzi, którzy z otwartym sercem podeszli do mojej prośby o ufundowanie nagród dla, tych, którzy zechcą wesprzeć mnie finansowo. 

Progi wsparcia i szczegółowy opis nagród

W związku z tym, że w opisie progów wsparcia nie mogłem napisać wszystkiego, poniżej znajdziecie wszystko na temat tego co moi patroni otrzymują w podziękowaniu za wsparcie.

 

3zł KAWA DLA NACZELNEGO

Nie wyobrażam sobie grania w planszówki i ogarniania Board Times bez kawy. Po pierwsze dlatego, ze lubię, a po drugie, bo pomaga mi nie zasnąć. Stąd kawa o godz. 21.00 to dla mnie norma. Próg dla tych, którzy chcą w sposób symboliczny wyrazić swoje uznanie dla naszych aktywności w ramach BT i PGP.
 

 

6 zł TWÓJ PLANSZOWY PRZEWODNIK

Pomysł na ten próg pojawił się w wyniku obserwacji tego co dzieje się na grupach i stronach planszówkowych na Facebooku. Jest wiele osób, które nie śledzą wszystkiego co się dzieje w branży, nie wiedzą kto jest kim, nie znają kontekstu, niektórych wpisów, bo dotyczy wydarzeń, które miały miejsce nim zaczęły interesować się planszówkami. Czasem nie wiedzą też jak odróżnić wartościowe komentarze od komentarzy psychofanów tej jednej, jedynej gry na świecie. Czasem nie mają świadomości, że ten gość, który według nich wie mniej od nich na temat premiery danej gry, jest pracownikiem wydawnictwa, który tę grę wydaje. 

Podsumowując – w ramach podziękowania dla Patronów daje swój czas, wiedze i cierpliwość (nie odeślę Cię do lupki, jak zapytasz – jakie polecam gry dla dwóch osób). Na każde pytanie związane z planszówkami odpowiem w ciągu 24 h.

 

15 zł TAJNE PRZEZ POUFNE

Patronite bez specjalnej grupy dla patronów? No nie da rady. Ale co na niej? 

1. Zobaczysz zestawienia Planszowych Bestsellerów przed publikacją.
2. Podzielę się z Tobą rozterkami dotyczącymi materiałów na BT.
3. Pokażę od kuchni zarówno różne aspekty prowadzenia Board Times jak i Planszowego gram Prix.
4. Podzielę się z Tobą moimi komentarzami na temat tego co ciekawego działo się ostatnio w branży.

Co do formy – nie chcę obiecywać lajwów aczkolwiek mam zamiar je robić, główna forma będzie zapewne pisana. No chyba, że okaże się, że lajwy to mój żywioł i większosc patronów stwierdzi, ze je preferuje.

W tym progu pojawiają się pierwsze rabaty:

Warfactory to wydawnictwo, któremu kibicuję od momentu powstania i pierwszej kampanii na sfinansowanie polskiego wydania Dusta. Dzięki niemu możemy grac w polskie wersje językowe systemów: Dust 1947Masters of the Universe, A Song of Ice & Fire. Patroni z tego progu otrzymują 10 % rabatu na cały asortyment

Geekmod to firma, która tworzyła inserty i akcesoria do gier zanim to się stało modne. W 2023 roku szykuje mocne produktowe uderzenie. Patroni z tego progu otrzymują 5 % rabatu na cały asortyment
 

Awaria Prądu to znana i lubiana wrocławska kawiarnia z bogatą biblioteką planszówek. Zdobyła II miejsce w Planszowym Gram Prix 2022 w kategorii Lokal Planszówkowy. Patroni z tego progu otrzymują 10% rabatu na ofertę barową.
 

Sklep wydawnictwa Galakta wydawnictwo, dzięki któremu wiele lat temu rozpoczął się mój powrót do planszówek. Ktoś pamięta Dungoneera? :) Patroni z tego progu otrzymują 10% rabatu na cały asortyment (nie łączy się z innymi promocjami).

 

21 zł OCZKO

21 zł to już spory wydatek. A dla mnie osobiście duży wyraz uznania i sympatii. W podziękowaniu każdy patron otrzymuje wszystkie benefity z poprzednich progów oraz kolejne rabaty:
Grybezpradu.eu to jeden z zaprzyjaźnionych sklepów, z którymi współpracujemy od kilku lat. W Planszowym Gram Prix 2022 zdobył 4 miejsce w kategorii Sklep Internetowy. Patroni z tego progu otrzymują 5% rabatu na cały asortyment.

Planszostrefa.pl to równolatek Board Times, sklep, który może sprowadzić prawdopodobnie każdą grę :). Znajdziecie tu mnóstwo gier zagranicznych oraz polskie nowości. Ci którzy znają – bardzo go cenią. Patroni z tego progu otrzymują 5 % rabatu na cały asortyment (kumuluje się z programem lojalnościowym).

Sklep wydawnictwa Muduko – wydawnictwo, które celuje w gry rodzinne i imprezowe a oprócz tego zaczęło wydawać świetne gry paragrafowe. Patroni z tego progu otrzymują 20 % rabatu na cały asortyment.

 

Sklep Wydawnictwa Portal Games – wydawnictwo, które od wielu lat wygrywa Planszowe Gram Prix w swojej kategorii. Znane ze świetnych gier dla graczy. Patroni z tego progu otrzymują 10% rabatu na gry podstawowe, dodatki, książki i RPG, promki i playmaty, koszulki na karty Sloyca i Portal Games, t-shirty i kubki. Zniżka uwzględnia aktualną cenę promocyjną ale NIE łączy się z programem lojalnościowym.

 

29 zł TURNIEJ CZY PROMOCJA?

Oprócz benefitów z poprzednich progów, patroni, którzy zechcą wesprzeć mnie tak znaczną kwotą, dostają:

 1. Dostęp do dedykowanej grupy na Board Games Arena, czyli największym serwisie z grami planszowymi w wersji online, na której raz w miesiącu odbędzie się turniej z nagrodami. Ten benefit zacznie działać po osiągnięciu 600 zł wsparcia, nie dlatego, że jestem sknerą, ale muszę zabezpieczyć się przed sytuacją gdyby żadne wydawnictwo nie chciało ufundować nagród w danym miesiącu – wtedy sam je sfinansuję z pieniedzy Patronów. Raczej mało prawdopodobne bo wielu życzliwych wydawców powiedziało, że nie będzie z tym problemu, ale wiolę dmuchać na zimne. Oczywiście Patroni będą mieli możliwość zdecydować w co będziemy grać.

   

 2. Radek Ignatów czyli GroTwórca to człowiek, który tworzy świetne gry Print&Play. Z sukcesem przeprowadził kilka kampanii crowdfundingowych na Wspieram.to i Kickstarterze.  Raz w miesiącu patroni z tego progu otrzymają darmową grę Print&Play od Grotwórcy – Radek Ignatów (do wyczerpania puli gier ufundowanych na kampaniach Kickstarterowych)

3. Oprócz poprzednich rabatów dochodzą kolejne:

Sklep Lucky Duck Games – wydawnictwo, które błyskawicznie zdobyło serca polskich graczy Kronikami Zbrodni, serią Dice Throne i mnóstwem innych znanych i lubianych gier. Patroni z tego progu otrzymują 10 % rabatu na cały asortyment (również na exclusivy dostępne tylko w tym sklepie). 

Wydawnictwa i sklepu Rebel.pl – nie trzeba nikomu przedstawiać. Mnóstwo różnorodnych tytułów wydawanych co roku. Dla patronów z tego progu przygotowana została dedykowana promocja: kod rabatowy na 30% na 5 wybranych przez wydawnictwo gier w danym miesiącu (każdy może kupić po 1 sztuce każdej przecenionej gry).

 

39 zł NIE TYLKO DLA BOOMERÓW / TAJNE DANE

Ostatni, najwyższy próg – nie nie będzie progu za 100 zł – jestem realistą i tak będę się cieszył jak dziecko, jak przynajmniej kilku patronów uzna, że warto taką kwotą wesprzeć Board Times i Planszowe Gram Prix. Dlatego mam dla Was coś wyjątkowego. Oprócz wszystkich benefitów z poprzednich progów, każdy patron otrzymuje:

 1. Dostęp do szczegółowych wyników Planszowego Gram Prix. 
  Będziesz mógł się zapoznać z pozycjami, które zajęły wszystkie zgłoszone gry/sklepy/media/wydawnictwa/lokale i inicjatywy oraz liczbą głosów, zdobytych przez pierwszą trójkę w każdej z kategorii. Oczywiście z prośbą by zachować te informacje dla siebie. 

 2. Dołączenie do zamkniętego grona doradców.
  Będę uwzględniał twoje głos przy różnych kwestiach związanych z Planszowym Gram Prix, takich jak: analiza zgłoszonych gier pod kątem kryteriów poszczególnych kategorii, zmian w regulaminie, sugestie zgłoszone przez głosujących i wydawców itp.

 3. Tylko dla Boomerów 
  Dołączasz do elitarnego grona autorów cyklu “Okiem Planszowego Boomera” na Board Times. Jeśli chciałbyś wyrazić swoje zdanie na jakieś kwestie związane z planszówkami (nie chodzi o recenzje) w formie artykułu to zapraszam. Ty piszesz ja robię korektę, wprowadzam poprawki i publikuję. Oczywiście wcześniej musisz przejść mój test na Boomera lub mieć 4 dychy na karku

 4. Dodatkowe rabaty

  Drukarnia MB Print – najbardziej znana drukarnia wśród fanów planszówek. Na forum gry-planszowe.pl regularnie pojawiają się akcje zbiorowych zamówień na różne fanowskie dodatki do gier. MB Print zna się na planszówkach i ogarnia mnóstwo rzeczy z nimi związanych. Patroni z tego progu otrzymują 10 % rabatu na druk instrukcjikart playmat.

  Hexy Digital – Tomek z Hexy Studio, to człowiek, który błyskawicznie odpowiedział na moja prośbę o wsparcie mojego Patronite. Za to i za Hard City jestem mu ogromnie wdzięczny. W sklepie Hexy Digital możecie kupić mnóstwo plików STL do samodzielnego wydruku. Patroni z tego progu otrzymują 15 % rabatu na wszystkie modele STL

  Hexy Store – to sklep, w którym znajdziecie figurki różnych producentów z całego świata, tereny do bitewniaków, akcesoria i gry planszowe. Patroni z tego progu otrzymują od 5-10 % rabatu na cały asortyment (zależnie od marki danego produktu).

  Board Times – 10 % rabatu na wszelkie formy reklamy. Treść reklamy musi dotyczyć gier planszowych.

 

 

To wszystko moi drodzy. Mam nadzieję, że uznacie moją działalność za wartą wsparcia. Za każdą złotówkę i dobre słowo, serdecznie dziękuję. Ja ze swej strony postaram się byście byli zadowoleni. Zostań naszym Patronem na https://patronite.pl/boardtimes/

Krzysztof Pilch