Planszówkowe Bestsellery Miesiąca. Najlepsze gry planszowe – grudzień 2021

Po krótkiej przerwie wracamy do naszych zestawień najlepiej sprzedających się gier planszowych w sklepach Aleplanszowki.pl i Dragoneye.pl. Poniżej znajdziecie top 10 każdego ze sklepów, a wcześniej po trzy planszówki z każdej topki, które zwróciły moją uwagę. Sprawdźcie więc, których tytułów w grudniu 2021 sprzedało się najwięcej.

 

Aleplanszowki.pl

  • Jak się okazuje, nie tylko nowości dobrze się sprzedają w okresie przedświątecznym. Brzdęk! Nie drażnij Smoka! od Lucrum Games jest już trochę na rynku, miał kilka dodruków i nadal plasuje się w czołówce.

  • Bloodborne: Gra Planszowa od Portal Games — ameritrash nie tylko dla fanów wersji video. Mroczny klimat, ciekawa mechanika, u mnie stoi na półce i czeka na pierwszą rozgrywkę. 
  • Kaskadia (edycja polska) rodzinna gra logiczna od Lucky Duck Games. Ładnie zilustrowana, bardziej rodzinna od wcześniejszego bestsellera — Calico

Dragoneye.pl

  • Destinies (edycja polska) od Lucky Duck Games. Świetna fabularna gra przygodowa, w której aplikacja pełni rolę Mistrza Gry. Super klimat, zaskakująca opowieść, ja jestem zachwycony. I do tego jeszcze niski próg wejścia.
  • Wyspa Dinozaurów od Galakty. Gracze wcielają się w zarządców parków dinozaurów. Powierzono wam ważne zadanie przeniesienia fantastycznych zwierząt okresów triasu, jury i kredy do epoki nowoczesności! Czeka na ciebie upragniona emerytura – jeśli tylko że uda ci się stworzyć większy i lepszy park niż twoi rywale! Nie będzie to jednak takie proste. Musisz zatrudnić odpowiedni personel, prześcignąć rywali w wyścigu po najciekawsze okazy dinozaurów i ocenić, jakie atrakcje przyciągną najwięcej gości. Wszystko to jednak na nic, jeśli nie zadbasz o odpowiednie środki bezpieczeństwa, aby utrzymać niesforne dinozaury pod kontrolą.
  • Kroniki zamku Avel od Rebela. Moim zdaniem najlepsza gra przygodowa dla dzieci obecna aktualnie na rynku. 

     

A teraz czas na nasze podwójne top 10

Najlepsze gry planszowe – grudzień 2021

Krzysztof Pilch