Planszówki opanowują Spodek!

Planszówki opanowują Spodek!

Wydawcy z całego kraju. Nowości. Turnieje. Sesje RPG. Promocje i wyprzedaże. Ponad 600 gier w wypożyczalni i setki kolejnych do nabycia – już wkrótce odbędą się tegoroczne Planszówki w Spodku – największy na południu Polski festiwal gier planszowych. I jeden z nielicznych w tym roku.

Warto dodać, że tegoroczne wydarzenie po raz pierwszy zajmie cały Spodek – zarówno płytę, gdzie zlokalizowany będzie games room, jak i antresolę, która będzie olbrzymią strefą wystawców.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy szukają ciekawej rozrywki i atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Wydarzenie skierowane jest zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Na miejscu czekać was będzie szereg atrakcji:

Wystawcy z całej Polski
Swój udział w festiwalu zapowiedziało 40 wystawców, w tym wydawnictwa gier planszowych, karcianych, rodzinnych, fabularnych, paragrafowych, a także sklepy z grami i akcesoriami do gier.

Nowości i zapowiedzi wydawnicze
Wydawcy gier będą prezentować na swoich stoiskach tegoroczne premiery, zarówno te już dostępne w sprzedaży, jak i te dopiero nadchodzące. Niektórzy przywiozą prototypy gier, nad którymi dopiero pracują.

Promocje i wyprzedaże
Oprócz prezentacji gier, wydawcy przygotowują też dla was promocyjne ceny, a nawet wyprzedaże wybranych tytułów ze swojej oferty. Ze Spodka na pewno nie wyjdziecie z pustymia rękami.

Bogato zaopatrzona gralnia
Na płycie Spodka będą rozstawione stoły dla graczy oraz wypożyczalnia gier, w której znajdziecie ponad 600 gier ze zbiorów katowickiej kawiarni Ludiversum. Początkujący gracze mogą liczyć na pomoc animatorów w zielonych koszulkach.

Sesje RPG
Na miłośników gier fabularnych każdego dnia będzie czekać po kilanaście sesji RPG do wyboru.

Turnieje
Dla lubiących rywalizację przygotowano aż 6 turniejów, w tym Mistrzostwa Polski Południowej w Rummikub. Pozostałe tytuły, w których będzie można się zmierzyć to: Hearthstone, Hero Realms, Magic: the Gathering (formaty papuer i limited), Ostium.

Strefa gier rodzinnych
Dla rodzin z dziećmi przygotowano odrębną salę, w której będzie można pograć w prostsze tytuły – dziecięce, rodzinne, dla początkujących.

Zapraszamy na 2 dni wspaniałej zabawy dla dorosłych i dzieci!

Bilety będą do nabycia na miejscu przez cały czas trwania wydarzenia oraz online na Ticketos.pl: https://ticketos.pl/event/3919
Ważne! Dla osób z biletami kupionymi online będzie osobna kolejka, aby przyśpieszyć obsługę uczestników.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

DATA FESTIWALU: 4-5 września 2021

GODZINY FESTIWALU:
Sobota 10.00-20.00
Niedziela 11.00-19.00

MIEJSCE: Spodek, al. Korfantego 35, Katowice

BILETY:
1-dniowe: normalny 19 zł / ulgowy 10 zł

2-dniowe: normalny 29 zł / ulgowy 15 zł

Dzieci do 6 lat: wstęp bezpłatny
Bilety ulgowe przysługują dzieciom do 18. roku życia oraz emerytom za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek.

Więcej informacji można znaleźć na profilu organizatora: http://www.facebook.com/ludiversum/
na Facebookowym wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/548858426475508/
oraz na stronie internetowej: www.planszowkiwspodku.pl

Ewa Struzik

Ewa Struzik
Latest posts by Ewa Struzik (see all)