Najlepsze gry planszowe – Bestsellery Tygodnia 10-16.05.2021

Które gry planszowe sprzedawały się najlepiej w ubiegłym tygodniu? Zapraszamy do Bestsellerów Tygodnia, czyli zestawienia najlepszych gier planszowych, pod względem sprzedażowym, w sklepach: aleplanszowki.pl, 3trolle.pl i grybezpradu.eu.

Niekwestionowanym królem dzisiejszego wydania jest Diuna: Imperium od Lucky Duck Games, która znalazła się w czołówce, we wszystkich sklepach. Zdaje się, że mamy wśród graczy sporo fanów dzieła Franka Herberta. W aleplanszówki.pl dobrze schodziły zestawy dodatków do T.I.M.E Stories i Arkham Horror LCG. Te pierwsze zapewne z uwagi na atrakcyjną cenę, te drugie z uwagi na dodruk i to, że ciągle zdobywa nowych fanów. 

3trolle.pl sprzedały sporo Escape Questów od Egmontu, który rozwija serię. Nowe tytuły to Escape Quest: Arsene Lupin rzuca wyzwanie i Escape Quest Tajemnica Marsa

W grybezpradu.eu w czołówce ciągle utrzymują się Kroniki Zbrodni: 1900, czyli druga część z serii Millenium od Lucky Duck Games a z nowości wysoko uplasowało się rozszerzenie Nemesis: Koszmary od wydawnictwa Rebel.

Zaskoczył mnie trochę fakt, że Zombicide: Druga Edycja od Portal Games znalazł się na liście tylko w jednym sklepie, zobaczymy czy to się zmieni w kolejnym zestawieniu. Jakoś bez echa przechodzi też Nidavellir – euro w krasnoludzkich klimatach od Galakty –  również pojawiło się w topce jednego sklepu. 

 

Krzysztof Pilch