Portal Games zapowiada kolejne nowości na ten rok

Portal Games zapowiada 2 nowości: Robinson Crusoe: Skrzynia Skarbów oraz Scenariusz za Milion.

Robinson Crusoe: Skrzynia skarbów

Portal Games z dumą ogłasza specjalne rozszerzenie gry Robinson Crusoe – Skrzynia Skarbów. Od czasu wydania, Robinson Crusoe stał się jednym z bestsellerów Portal Games i powstało do niego mnóstwo dodatkowych minirozszerzeń. W związku z niesłabnącą popularnością gry Portal Games postanowił wydać wszystkie dotychczas utworzone minirozszerzenia w jednym pudełku – Skrzyni Skarbów.

Skrzynia Skarbów zawierać będzie kompletny zestaw dotychczas wydanych minirozszerzeń do gry Robinson Crusoe, dzięki któremu gracze otrzymają niesamowitą ilość dodatków zwiększających różnorodność rozgrywek.

W pudełku znajdą się m. in. dodatkowe postacie (Gracza i Marynarza), zestaw Załogantów, Pies Łowczy, Karty Cech, Karty Tajemnic, Karty Wydarzeń, żetony Odkryć, karty Przeszukania Plaży, kafel Wulkanu, a nawet kultowa Luneta. Polowanie stanie się jeszcze bardziej zaskakujące dzięki nowym kartom Bestii oraz kartom przygód. Schronienie będzie można dodatkowo ulepszyć dzięki nowym kaflom ulepszeń, a także rozbudować o Ogródek i Zagrodę. Ponadto Skrzynia Skarbów zawierać będzie 4 scenariusze: Śladami Doktora Livingstone, Wyspa Skarbów, Kłusownicy i Wehikuł Czasu.

Robinson Crusoe Skrzynia Skarbów ukaże się na targach w Essen w październiku 2020 r.

Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie to gra kooperacyjna dla 1 do 4 osób, w której gracze wcielają się w rozbitków na bezludnej wyspie. Gracze muszę zmierzyć się z trudnościami życia na wyspie – zbudować schronienie, znaleźć pożywienie, walczyć z bestiami i chronić się przed złą pogodą. Gra zaprojektowana przez Ignacego Trzewiczka została wydana w 2012 roku i od tej pory przetłumaczono ją na 12 języków i wydano na całym świecie. Robinson Crusoe zdobył wiele prestiżowych nagród i nominacji w branży gier planszowych i jest aktualnie w Top 50 rankingu Board Game Geek.

Scenariusz za Milion

Portal Games z radością ogłasza również Scenariusz za Milion – nową grę imprezową dla 3 – 10 graczy w wieku 14+, o czasie rozgrywki 45 minut.

Scenariusz za Milion przenosi graczy do studia filmowego w Hollywood. Gracze wybierają spośród siebie producenta, który oceniać będzie scenariusz, a następnie dzielą się na 2 konkurujące zespoły scenarzystów.

W trakcie 5 rund gry zespoły przedstawiają producentowi swoje najlepsze pomysły na film tworzące jedną historię. Oba zespoły pracują nad tym samym filmem, a producent wybiera, które z przedstawionych pomysłów są ciekawsze i wybiera jedną z dwóch wersji jako wspólny wątek na kolejne rundy. Po 5 rundach punkty zwycięstwa są sumowane i wyłania się zwycięzca rozgrywki.

W każdej grze producent będzie miał inne oczekiwania co do głównego bohatera, jego przeciwnika, gatunku filmowego. Może mieć również prywatne preferencje co do tego, co chce zobaczyć w swoim filmie.

Scenariusz za Milion to wyjątkowo zabawny pojedynek na kreatywność, sztukę improwizacji oraz zdolności aktorskie. Gra wyróżnia się wysokim poziomem interakcji między graczami i jest świetnym przykładem Gry z Charakterem.

Termin wydania – lato 2020.

Portal Games to znane na całym świecie wydawnictwo gier planszowych istniejące na rynku od 20 lat. W dorobku Portal Games znaleźć można takie głośne tytuły jak Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie, Osadnicy: Narodziny Imperium, Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa, które zostały przetłumaczone na kilkanaście języków i wygrały wiele prestiżowych nagród i nominacji w branży gier planszowych.

Wojciech Mikolajczak