Board Mania #7 w lubelskim Centrum Spotkania Kultur

Od ponad tygodnia trwa najdłuższy w Polsce konwent poświęcony grom bez prądu

Festiwal gier planszowych i karcianych Board Mania jest organizowany już po raz siódmy i jest to jego trzecia edycja odbywająca się w budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie przy ulicy Plac Teatralny 1. 

Siódma edycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Codziennie kilkaset osób gra i bawi się w dwóch strefach – głównej wypożyczalni gier oraz strefie Board Mania Junior, której w tym roku sponsorem jest firma Hasbro.

W ciągu ostatnich 10 dni można było korzystać z wypożyczalni zawierającej kilkaset różnych gier, wziąć udział w turniejach i grać do późna podczas kolejnego Analogowego Grania.

Przed nami weekend finałowy, podczas którego Lublin odwiedzą osoby ściśle związane z przemysłem gier planszowych – obędzie się prelekcja i panel dotyczące bardzo popularnego w ostatnim czasie zjawiska crowdfundingu. Tradycyjnie w programie również turnieje, pokazy i warsztaty malowania figurek.

Szczegóły i pełny harmonogram jest dostępny na dedykowanej stronie wydarzenia na Facebook oraz na stronie Centrum Spotkania Kultur w dziale repertuar.

Tak jak podczas poprzedniej edycji, również i tym razem z wielką radością objęliśmy patronat medialny nad tym szczególnym wydarzeniem.

Organizatorami festiwalu Board Mania są: Centrum Spotkania Kultur i Fundacja Rozwoju Umysłu,

Wojciech Mikolajczak