Black Monk Games przedstawia “Tajemnice Pętli”

Tajemnice Pętli (Tales from the Loop) to nowa gra fabularna zapowiedziana przez wydawnictwo Black Monk Games, odpowiedzialne za polskie edycje gier Zew Cthulhu RPG i Equestria: Puść Wodze Fantazji.

Podręcznik przenosi nas do alternatywnych lat 80. XX wieku, gdzie na każdym kroku można spotkać latające statki i niesamowite roboty, a tajne rządowe eksperymenty oraz zagadkowe zjawiska burzą spokój codzienności.

Jak dotąd wiemy o trzech Pętlach – ośrodkach badawczych zbudowanych wokół akceleratorów cząstek: na wyspach szwedzkiego jeziora Melar, w amerykańskim Boulder City w stanie Nevada oraz w Polsce, gdzie podzielono ją na pięć części. Prowadzone w nich eksperymenty i ich skutki stanowią rdzeń przeżywanych historii i rozwiązywanych przez postacie graczy zagadek.

Zdumiewający świat Pętli został stworzony przez znanego artystę Simona Stålenhaga. Jego obrazy przedstawiające szwedzkie przedmieścia w latach 80. XX wieku, pełne fantastycznych maszyn i dziwnych bestii, zdobyły uznanie na całym świecie. Grę nagrodzono w 2017 roku prestiżowymi złotymi ENnie Awards aż w pięciu kategoriach (najlepsza gra, najlepszy świat, najlepsza oprawa graficzna, najlepszy tekst i produkt roku).

Na potrzeby polskiego wydania w Black Monk Games powstał nowy zespół redakcyjny. Za tłumaczenie odpowiada Janek Sielicki (autor popularnych dodatków do wielu gier fabularnych, a od niedawna również tłumacz polskiej edycji D&D), a redakcją podręcznika zajmuje się Jerzy Łanuszewski – od ponad 20 lat fan gier RPG, a zawodowo autor, wydawca i redaktor wielu komiksów.

Polska edycja będzie wzbogacona o dodatkowy rozdział opisujący polską Pętlę, którego autorem jest Kuba Polkowski –  dyrektor kreatywny w wydawnictwie planszówkowym Board & Dice, autor projektu 30sechorror.pl, tłumacz książek dla młodzieży i dzieci. Ilustracje do tej części podręcznika przygotowuje Jarek Kubicki – laureat wielu prestiżowych nagród w dziedzinach designu i reklamy za projekty takie jak Beksinski.pl, Rumours About Angels i inne.

Premiera Tajemnic Pętli planowana jest na tegoroczną edycję Festiwalu Fantastyki Pyrkon, a przedsprzedaż już trwa! Podręcznik w standardowej lub limitowanej oprawie, Ekran Mistrza Gry oraz kości możesz zamówić na https://blackmonk.pl/petla

Kupując w przedsprzedaży otrzymasz gratis dodatkową przygodę, napisaną specjalnie dla polskiej edycji!

Wojciech Mikolajczak