Newton – polska wersja znakomitej gry ekonomicznej nadchodzi wielkimi krokami

Około połowy XVII wieku, wraz z postępem nauki, rozpoczyna się okres wielkich zmian, zwany rewolucją naukową. Wielu znakomitych naukowców, z ich teoriami i ideami, zmienia nasze postrzeganie wszechświata: Galileo Galilei, Kopernik, Kepler, Bacon, a przede wszystkim Sir Isaac Newton.

W grze Newton gracze odgrywają rolę młodego naukowca, który chce zostać jednym z wielkich geniuszy tego okresu. Aby to zrobić, podróżują po Europie, odwiedzają uniwersytety i miasta, studiują, aby odkrywać nowe teorie, budować nowe narzędzia i pracować, aby zarabiać pieniądze.

Gra toczy się przez sześć rund. W każdej rundzie każdy gracz zagrywa pięć kart ze swojej ręki, przy czym każda zagrana karta pozwala graczowi wykonać jedną z akcji. Akcja ma wiele efektów, które zależą od symboli tej akcji widocznych na planszy. Pod koniec rundy gracz może wziąć na rękę wszystkie zagrane karty z wyjątkiem jednej. Jedna karta musi pozostać na planszy, co oznacza, że ​​rezygnujesz z jednej możliwości wykonania tej akcji, ale także, że akcja zostanie wykonana z większą siłą. Na szczęście możesz zdobyć nowe karty, które pozwolą ci wykonać więcej akcji i zdobyć dodatkowe moce.

Po sześciu rundach obliczasz ostateczną punktację, a gracz z największą liczbą punktów wygrywa!

 

Premiera gry Newton odbędzie się 16 maja. Przedsprzedaż rozpocznie się w najbliższych dniach, a dodatkowo prapremiera gry (w ograniczonej liczbie sztuk) odbędzie się na Pyrkonie (26-28 kwietnia). Zarówno w przedsprzedaży jak i w trakcie prapremiery do każdej gry zostaną dołączone dwie karty promocyjne (grafiki powyżej)

Wojciech Mikolajczak