Finał najdłuższego konwentu gier planszowych w Polsce już w najbliższy weekend!

Board Mania #6 – Centrum Spotkania Kultur, Lublin, Plac Teatralny 1

23 lutego – 24 lutego 2019

Podczas szóstej edycji festiwalu Board Mania główny weekend konwentu będzie poświęcony dwóm tematom – rozwojowi rynku wideo-recenzji oraz malowaniu figurek do gier planszowych i bitewnych. W sobotę, 24 lutego, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odwiedzą czołowi polscy recenzenci z kanałów Game Troll TV – wszystko o grach planszowych. (Piotr Jasik), Gambit TV (Tomasz Dobosz) oraz On Table Gry Planszowe (Asia Tomaszewska), którzy będą uczestniczyć w panelu dyskusyjnym oraz poprowadzą prezentację pt. “Recenzje multimedialne – witamy w świecie youtuberów!”. Po prezentacji odbędzie się dyskusja z udziałem zaproszonych gości i publiczności. W niedzielę będzie można uczestniczyć w warsztatach malowania figurek od A do Z organizowanych wspólnie z Wargamer Lublin. Rodziny z dziećmi w wieku od 4 do 10 lat będą mogły spędzić czas na drugim piętrze, w strefie Board Mania Kids organizowanej wspólnie z Fundacją TRACH. Strefa KIDS działa w godzinach od 10:00 do 16:00. 

Panel youtuberów i prezentacja “Recenzje multimedialne – witamy w świecie youtuberów!” startują w Sali Kinowej na poziomie -1 o godzinie 13:00.

Tradycyjnie, w godzinach od 12:00 do 20:00, można korzystać z wypożyczalni, której głównym sponsorem jest REBEL.pl – znajduje się w niej ponad 500 tytułów gier! Odbędą się również turnieje i konkursy, w których można wygrać wspaniałe nagrody przesłane przez czołowe polskie wydawnictwa.

Wojciech Mikolajczak