Wybierz najlepszą planszówkę ubiegłego roku! Planszowe Gram Prix 2019 czas zacząć!

Rozpoczynamy kolejną, czwartą już edycję plebiscytu Planszowego Gram Prix 2019, w której to Wy, Gracze, wybieracie najlepsze gry planszowe, wydawnictwa, sklepy, media a od tego roku również inicjatywy i lokale planszówkowe. Tak jak poprzednio po oddaniu głosu, możecie wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest kilkadziesiąt fajnych gier. 

I. ZMIANY W TEGOROCZNEJ EDYCJI

 1. Wzięliśmy pod uwagę Wasze głosy, że jest za dużo gier w formularzu do głosowania, dlatego w tym roku każdy wydawca mógł zgłosić w każdej kategorii do pięciu gier. Jedna gra może wystąpić w maksimum trzech kategoriach. 
 2. W tegorocznej edycji pojawią się trzy nowe kategorie: Najlepsza Gra solo, Najlepsza planszówkowa inicjatywa oraz Najlepszy lokal z planszówkami. Jest to odpowiedź na sugestie głosujących, wydawców oraz niektórych twórców mediów planszówkowych.
 3. Do konsultacji nad kształtem tegorocznej edycji zaproszenie przyjęło kilkudziesięciu twórców mediów planszówkowych, a sam plebiscyt będzie miał swoją stronę planszowegramprix.pl oraz fanpage, na którym przez cały rok będziemy publikować ciekawostki na temat laureatów plebiscytu.
 4. Poprawiona zostanie czytelność formularza – pojawią się nie tylko tytuły ale i okładki gier.  Strona plebiscytu będzie postawiona na nowym hostingu, by zabezpieczyć się przed ewentualnymi awariami w trakcie jego trwania.    

II. KATEGORIE

Plebiscyt obejmuje 18 kategorii:

 1. Najlepsza gra planszowa
 2. Najlepsze rozszerzenie
 3. Najlepsza gra dwuosobowa
 4. Najlepsza gra edukacyjna
 5. Najlepsza gra z klimatem
 6. Najlepiej zilustrowana gra planszowa
 7. Najlepsza gra dla dzieci
 8. Najlepsza gra polskiego autora
 9. Najlepsza gra imprezowa
 10. Najlepsza gra jednoosobowa
 11. Najlepsza kampania crowdfundingowa
 12. Najlepsze wydawnictwo
 13. Najlepszy sklep internetowy
 14. Najlepszy lokal planszówkowy
 15. Najlepsza inicjatywa planszówkowa
 16. Media: najlepszy blog/serwis
 17. Media: najlepszy podcast
 18. Media: najlepszy vlog

III. KONKURSY DLA GŁOSUJĄCYCH

W tym roku Plebiscytowi będą towarzyszyć dwa konkursy dla głosujących. Pierwszy znajdziecie w formularzu do głosowania, drugi ruszy już jutro.

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA NA STRONIE https://planszowegramprix.pl/

Krzysztof Pilch