Board Mania #6 – informacje o festiwalu

Po raz kolejny z wielką radością objęliśmy patronat medialny nad najdłuższym w Polsce konwentem poświęconym grom planszowym!

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Fundacja FRU zapraszają na szóstą edycję najdłuższego w Polsce konwentu poświęconemu grom bez prądu. W foyer Sali Operowej CSK będzie można korzystać z wypożyczalni zaopatrzonej w kilkaset gier przysłanych do nas przez współpracujące wydawnictwa – zarówno najnowszych jak i klasycznych. Grać można codziennie w godzinach od 12:00 do 20:00. Gry zapewniają m.in. wydawnictwa: REBEL.pl , Baldar, Bard Centrum Gier , Black Monk Games, Factory of Ideas, EGMONT Polska Wydawnictwo, foxgames.pl, Funiverse, Galakta, G3 – wydawnictwo gier planszowych, Games Factory, Granna, Wydawnictwo Lacerta, Nasza Księgarnia – gry, Portal Games, PHALANX, Quantum Games, All In Games, Trefl Joker Line, HOBBITY.pl oraz Alexander Toys .

W weekendy będą odbywać się wydarzenia tematyczne oraz turnieje, których dokładny opis znajdziecie na dedykowanych stronach internetowych oraz poniżej, w szczegółowym programie festiwalu.

Rodziców z dziećmi w wieku od 4 do 10 lat zapraszamy na Board Manię Kids organizowaną wspólnie z Fundacja Animatorów i Twórców Kultury TRACH. Tutaj również będzie funkcjonować wypożyczalnia gier oraz wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym gry i zabawy animacyjne. Atrakcje dla dzieci będą dostępne w godzinach 10:00 – 16:00.

Skrócony progam festiwalu
✅ 9 lutego – 10 lutego 2019
INAUGURACJA FESTIWALU – WEEKEND TURNIEJOWY

✅ 9 lutego 2019 – 24 lutego 2019
GAMES ROOM – wypożyczalnia gier/ BOARD MANIA KIDS.

Games Room jest czynny codziennie w godzinach 12:00-20:00, a strefa Board Mania Kids w godzinach 10:00-16:00

✅ 15 lutego 2019 – 16 lutego 2019
ANALOGOWE „Nocne” GRANIE

 Wszelkie informacje można uzyskać poprzez fanpage Analogowe Granie oraz NeverLight

✅ 23 lutego 2019 – 24 lutego 2019
WEEKEND FINAŁOWY

Weekend Finałowy to wielkie święto fanów gier planszowych. Podczas szóstej edycji będzie poświęcony dwóm tematom – rozwoju rynku wideo-recenzji oraz malowaniu figurek do gier planszowych i bitewnych. W sobotę, 27 stycznia, odwiedzą nas czołowi polscy recenzenci z kanałów Game Troll TV – wszystko o grach planszowych. (Piotr Jasik), Gambit TV (Tomasz Dobosz) oraz On Table Gry Planszowe (Asia Tomaszewska), którzy będą uczestniczyć w panelu dyskusyjnym oraz poprowadzą prezentację pt. “Recenzje multimedialne – witamy w świecie youtuberów!”. W niedzielę natomiast będzie można uczestniczyć w warsztatach malowania figurek od A do Z. Nie zabraknie też pokazów gier bitewnych i karcianych oraz warsztatów malowania figurek organizowanych wspólnie z Wargamer Lublin.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Centrum Spotkania Kultur oraz fanpage’u Fundacja FRU.
www.spotkaniakultur.com
facebook.com/frundacja

Patronat Medialny:
TVP 3 Lublin http://lublin.tvp.pl/
Radio Centrum http://centrum.fm/
Board Times https://www.boardtime.pl/
Game Troll Tv https://www.youtube.com/user/GameTrollTV
Świat Gier Planszowych http://www.swiatgierplanszowych.pl/
ZOOM – Lubelski Informator Kulturalny

Współpraca:

IKEA – https://www.ikea.com/pl/pl/
Zyg-Zak Plus – https://www.facebook.com/zygzak.plus/
Let Me Out Lublin – https://lublin.letmeout.pl/
Archiwum Kryminalne – http://archiwumkryminalne.pl/
Co jest grane? – https://www.facebook.com/CoJestGrane.Lublin/
Centrum Kultury w Lublinie – http://ck.lublin.pl/

Wojciech Mikolajczak