Niebanalny konkurs – Kroniki Zbrodni

NIEBANALNY KONKURS – KRONIKI ZBRODNI

Każdy kiedyś chciał zostać detektywem. Odkryć tajemnice, przez nikogo jeszcze nie odkryte. Przeżyć przygodę, przez nikogo jeszcze nie przeżytą. Ujawnić sprawcę i poznać historię zbrodni, której dokonał…wszystkiego tego możecie doświadczyć w grze Kroniki Zbrodni od wydawnictwa FoxGames. Mamy listopad – czas największych premier, jak również rozpoczynający się powoli czas przedświąteczny – wszędzie wydatki, a tutaj pojawia się kolejna gra, którą chcielibyście mieć w kolekcji i zagrać…

…i nagle z pomocą przychodzi serwis Board Times ogłaszając konkurs, w którym do wygrania będzie egzemplarz gry Kroniki Zbrodni. Jedyne, co musicie zrobić, to jak najszybciej wykonać przygotowane….szsszszsszsz…zzz…aadani..eee…kon…kuursssss.ssss….sowe. Czy to zakłócenia? Ktoś próbuje zakłócić śledztwo?! Haker?! Bandyta?! Zapomnijcie o zadaniu konkursowym!! Trzeba jak najszybciej odnaleźć tożsamość tego złoczyńcy…zanim…umorzy całe nasze, prowadzone od miesięcy śledztwo! Nie będzie to jednak takie proste – ukrył się on pod pewnym kryptonimem, a wszystkie informacje jakie przesłał zostały przez niego zakodowane. Waszym zadaniem jest odnalezienie imienia oraz nazwiska wraz z podaniem pewnego numeru ID, identyfikującego tą osobę? Tylko, skoro wszystkie informacje są zaszyfrowane, skąd będziecie wiedzieć czy jesteście na dobrej drodze? Cóż, nikt nie mówił, że praca detektywa jest łatwa…zatem DO ROBOTY!

I co, myśleliście, że to wszystko? Na szczęście udało mi się przechwycić parę wskazówek i narzędzi, którymi posługiwał się oszust w momencie włamania do naszego systemu:

 • Imię przestępcy składa się z 4 liter.
 • Imię i nazwisko nie pochodzi z języka polskiego.
 • ID przestępcy to 8 cyfr – przestępca jest hakerem – może jest jakaś liczba, która go kręci i wszędzie się nią posługuje (1 _ _ 7)?
 • W recenzjach gier oraz zapowiedziach gier wydawanych przez wydawnictwo FoxGames pojawiły się pewne anomalie…może w nich zawarta jest jakaś pomocna nam informacja? Szukajcie najnowszych recenzji i zapowiedzi w serwisie Board Times!
 • Niektóre wskazówki zostały zaszyfrowane. Aby je zdeszyfrować zalecamy użycie deszyfratora znajdującego się na wskazanej stronie internetowej: https://www.md5online.org/md5-decrypt.html

Odpowiedzią konkursową jest imię oraz nazwisko przestępcy wraz z jego 8-cyfrowym ID. Jako wydział śledczy docenimy, jeżeli do odpowiedzi zostanie dołączone krótkie uzasadnienie tego, jak doszliście do przestępcy. Tę informację wykorzystamy, w naszych kolejnych sprawach detektywistycznych. Nagrodzimy osobę, która najszybciej odnajdzie sprawcę tego ataku, jak również poprawnie opisze kroki jakie doprowadziły ją do odkrycia przestępcy.

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres mailowy: konkurs@boardtime.pl najpóźniej do 30 listopada 2018 do godziny 23:59. Zwycięzca zostanie ogłoszony na naszej stronie w przeciągu 14 dni od zakończenia konkursu. Ze zwycięzcą skontaktujemy się drogą mailową w celu ustalenia adresu na który ma zostać dostarczona nagroda.

Powodzenia! Nie dajcie się zwieść zbirowi!

Nagroda została ufundowana przez wydawnictwo FoxGames.

 

Szczegółowy regulamin konkursu:

 1. Regulamin określa warunki uczestnictwa, zasady, sposób oceny oraz termin konkursu “Kroniki Zbrodni”.
 2. Organizatorem konkursu jest serwis Board Times.
 3. Konkurs trwa od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu do 30.11.2018 r., do godziny 23:59.
 4. Przystępując do konkursu, uczestnik potwierdza znajomość regulaminu i akceptuje się jego warunki.
 5. Udział w powyższym konkursie jest bezpłatny.
 6. Konkurs polega na udzieleniu i przesłaniu odpowiedzi na adres konkurs@boardtime.pl
 7. Do konkursu może przystąpić każda osoba zamieszkująca na terenie Polski. Z udziału w konkursie wyłączeni są redaktorzy serwisu Board Times oraz członkowie ich najbliższych rodzin.
 8. Konkurs nie jest grą losową, loterią fantową, zakładem wzajemnym, loterią promocyjną, grą, której wynik zależy od przypadku, ani żadną inną w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz.U.2016 poz. 471 j.t. z późn. zm.).
 9. Odpowiedzi będą sprawdzane przez redakcję serwisu Board Times – istnieje tylko jedna poprawna odpowiedź. Wymagane jest również poprawne uzasadnienie odpowiedzi!
 10. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w ciągu 14 dni od zakończenia terminu wysyłania odpowiedzi.
 11. W konkursie można wygrać jeden egzemplarz gry Kroniki Zbrodni.
 12. Laureat konkursu zobowiązany jest do przesłania danych do wysyłki nagrody w ciągu 21 dni od momentu ogłoszenia wyników konkursu. W przypadku nie otrzymania odpowiedzi przez redakcję serwisu, laureatem zostanie osoba, która kolejna wysłała prawidłową odpowiedź.
 13. Organizator wysyła nagrodę w ciągu 14 dni od momentu przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.
 14. Organizator ma prawo publikacji w serwisie Board Times imienia i nazwiska Laureata.
 15. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu korespondencyjnego.
 16. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika.
 17. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
Maksymilian Maczurek