D-Day at Omaha Beach. Wideounboxing na Wojennik TV

Gier planszowych o lądowaniu w Normandii jest na pęczki. To jeden z tych tematów, które są do cna wyeksploatowane, a mimo tego wciąż pojawiają się o nim nowe tytuły. Poprzeczka dla takich gier jest jednak wyjątkowo wysoko zawieszona bo pośród dotychczasowych, istnieje również tytuł: z tej najwyższej półki: D-Day at Omaha Beach.

Gra autorstwa Johna H. Butterfielda jest zaliczana do najlepszych gier wojennych w historii i na dzień publikacji tego materiału, zajmuje czwarte miejsce na BGG w rankingu gier historycznych!

Jak wyglądają elementy, składające się na ten tytuł? Sprawdzamy w kolejnym materiale na Wojennik TV!

Michel Leviathan Sorbet

 

Game Details
NameD-Day at Omaha Beach (2009)
ComplexityMedium [3.42]
BGG Rank [User Rating]521 [8.24]
Player Count1-2
Designer(s)John H. Butterfield
Artists(s)Joe Youst
Publisher(s)Decision Games (I)
Mechanism(s)Hexagon Grid, Secret Unit Deployment, Simulation and Solo / Solitaire Game
Twitter

Michel Sorbet

Ma dwie Ojczyzny (Polska i Francja), ale jedno serce. Przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w czasach gier wydawanych przez Sferę, Encore i Dragona. Potem w jego życie wtargnął M:TG, Rage CCG i kilka innych karcianek. Po kilku latach wrócił do gier planszowych - głównie do strategii sygnowanych przez GMT. Uwielbia wielostronicowe instrukcje, wyjątki od wyjątków i gry, nad którymi można siedzieć tygodniami. Dwoje wspaniałych Dzieciaków w domu sprawia jednak, że często grywa i w lżejsze tytuły.

Motto: "Świat jest w moich rękach".
Michel Sorbet
Twitter