Dego. Wideounboxing na Wojennik TV

Wojny napoleońskie to okres “bujny” we wszelkiego rodzaju wojny i bitwy. Nic więc dziwnego, że stał się on również tematem bardzo licznych gier wojennych. Większość z tych gier traktuje jednak o tych głośniejszych i większych starciach, a te mniejszego kalibru były dotychczas traktowane po macoszemu.

Z tym trendem postanowiło zerwać młode, włoskie wydawnictwo Aleph Game Studio, które postanowiło zająć się mniejszymi bitwami z tego okresu, lansując jednocześnie nową serię gier: Napoleon Small Battles.

Jednym z pierwszych tytułów, wydanych w tym systemie stało się Dego – gra traktująca o bitwie stoczonej w trakcie kampanii włoskiej, w kwietniu 1796 roku.

Jak wyglądają elementy, składające się na ten tytuł? Sprawdzamy w kolejnym materiale na Wojennik TV!

Michel Leviathan Sorbet

 

Game Details
NameDego (2017)
ComplexityHeavy [5.00]
BGG Rank [User Rating]0 [7.70]
Player Count (recommended)2 (1-2+)
Designer(s)Giacomo Fedele
Artists(s)Nicola Carpentieri and Keith Rocco
Publisher(s)Aleph Game Studio and Ludolab
Mechanism(s)Dice Rolling, Hexagon Grid and Simulation
Twitter

Michel Sorbet

Ma dwie Ojczyzny (Polska i Francja), ale jedno serce. Przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w czasach gier wydawanych przez Sferę, Encore i Dragona. Potem w jego życie wtargnął M:TG, Rage CCG i kilka innych karcianek. Po kilku latach wrócił do gier planszowych - głównie do strategii sygnowanych przez GMT. Uwielbia wielostronicowe instrukcje, wyjątki od wyjątków i gry, nad którymi można siedzieć tygodniami. Dwoje wspaniałych Dzieciaków w domu sprawia jednak, że często grywa i w lżejsze tytuły.

Motto: "Świat jest w moich rękach".
Michel Sorbet
Twitter