Dorha – Projekt Print and Play – patronat medialny Board Times

Witajcie!

Oficjalnie, dzisiaj, pierwszego dnia kwietnia 2018 roku przedstawiamy wszystkim projekt którego jesteśmy patronem medialnym:

Dorha – Wojna Wierzeń

czyli darmowa gra print & play

 

Przygodówka z krwi i kości

Projekt ten to nic innego jak gra przygodowa osadzona w dość specyficznym klimacie – mrocznym świecie dark fantasy. Da’el, bo tak nazywa się kontynent, na którym rozgrywa się akcja gry, to obszar zamieszkany przez trzy zwaśnione narody. Trzy różne bóstwa, trzy różne wierzenia, trzy różne poglądy na świat. Nawracanie za pomocą miecza, palenie wiosek czy napadanie na okręty to standard, do którego każdy mieszkaniec kontynentu już przywykł.

Bogata Fabuła

Gra będzie posiadać ponad 50 narracyjnych zadań, mnóstwo dostępnych przedmiotów oraz umiejętności. Żeby tego było mało, gracze na swojej drodze mogą spotkać przeróżne bestie, począwszy od dzikich zwierząt, skończywszy na utopcach, trollach czy strzygach.

 

Rozgrywka na wiele godzin

Mamy szczerą nadzieję, że wielu zaawansowanych graczy spędzi przy tej planszówce dziesiątki godzin – oczywiście dobrze się przy tym bawiąc! Dorha – Wojna Wierzeń będzie grą dla 1 do 6 graczy, oferującą tryb przygody PvP, rozgrywkę kooperacyjną i specjalne fabularne wyzwanie. Czas gry będzie oscylować w granicach 45-60 minut na jednego gracza. Gra zawierać będzie planszę 60×90 cm, około 600-700 kart, kilka figurek bohaterów, planszetki graczy oraz scenariusze.

 

Gęsty klimat

Klimat to jest coś, co w grach jest szczególnie ważne. Wielkość i różnorodność świata również ma znaczenie. Dorha to przede wszystkim ogromny kontynent naznaczony konfliktem trzech religii, momentami inspirujący się mitologią jak i kulturą słowiańską, nordycką oraz wczesnym chrześcijaństwem. Tutaj jednostka oraz jej znikomy wpływ na otoczenie mocno kontrastuje z potężną naturą oraz monumentalnym budownictwem przodków.

Twój bohater, Twoja decyzja

Chcesz zagrać łucznikiem, posługującym się również dwoma mieczami? A może włócznikiem, broniącym się również tarczą?
Każda strona konfliktu reprezentowana jest przez dwie klasy postaci, a większość z nich może nauczyć się ponad 50 różnych umiejętności. Takie rozwiązanie tworzy tysiące możliwości poprowadzenia swojego bohatera, powodując, że każda rozgrywka będzie na swój sposób wyjątkowa!

Nasz serwis jest pierwszym polskim patronem medialnym tej gry. Planszówka jest tworzona przez grupę pasjonatów w wolnych chwilach, dlatego też planowana premiera może mieć opóźnienie. Nie mniej jednak jak wszystko pójdzie zgodnie z planem do końca 2018 roku całość powinna być gotowa do ściągnięcia i drukowania! 

Ponadto polecamy odwiedzić bezpośrednią stronę projektu: www.dorha.com

 

 

Kamil Sanex Ciesla


Tagi: